Uderzenie w rodziny Putina i Ławrowa. Kolejny kraj zaostrza sankcje
Lista Rosjan, których aktywa będą w Japonii zamrożone, wydłużyła się do 499 nazwisk. Są na niej m.in. dwie dorosłe córki Putina - Maria Woroncowa i Jekaterina Tichonowa. - Nasz kraj musi wprowadzić stanowcze sankcje przeciwko Moskwie - podkreślił główny sekretarz rządu w Tokio Hirokazu Matsuno.
2022-04-12, 11:00
Rząd Japonii zatwierdził kolejne sankcje przeciwko Rosji za jej napaść na Ukrainę. Przewidziano zamrożenie aktywów kolejnych 28 rosyjskich organizacji i 398 Rosjan, w tym córek prezydenta Władimira Putina i żony szefa MSZ Siergieja Ławrowa.
Po rozszerzeniu sankcji m.in. na dwie dorosłe córki Putina - Marię Woroncową i Jekaterinę Tichonową - lista Rosjan, których aktywa będą w Japonii zamrożone, wydłużyła się do 499 nazwisk. Wcześniej ukarano już w ten sposób samego Putina, osoby z jego otoczenia i oligarchów.
Napaść Rosji na Ukrainę. "Nasz kraj musi wprowadzić stanowcze sankcje"
- By zapobiec dalszej eskalacji kryzysu, doprowadzić do jak najszybszego zawieszenia broni i powstrzymać rosyjską inwazję na Ukrainę, nasz kraj musi wprowadzić stanowcze sankcje przeciwko Moskwie, współpracując w tej kwestii ze społecznością międzynarodową - powiedział główny sekretarz rządu w Tokio Hirokazu Matsuno.
REKLAMA
>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<
Według japońskiej agencji prasowej Kyodo najnowsze sankcje podążają za decyzjami USA i UE. Dotyczą m.in. przedsiębiorstw związanych z wojskiem oraz banków Sbierbank i Alfa Bank. Restrykcje na te banki wejdą w życie 12 maja.
Rząd zakaże również obywatelom i firmom z Japonii podejmowania jakichkolwiek nowych inwestycji w Rosji - podaje Kyodo.
- "Możemy sprawić, by Rosja wycofała się z Ukrainy". Premier podkreśla znaczenie unijnych sankcji
- Przewodnicząca Seimasu Litwy z wizytą w Polsce. Tematem rozmów sankcje i wsparcie Ukrainy
- "Reżim w Mińsku kolaboruje z Moskwą". Prezydent Litwy za surowszymi sankcjami dla Białorusi
***
Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.
Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:
pb
REKLAMA