"Biała Gwiazda niech Ci zawsze świeci". Kibice pożegnali "Wiślackiego Smoka"

2022-04-22, 14:50

"Biała Gwiazda niech Ci zawsze świeci". Kibice pożegnali "Wiślackiego Smoka"
Stanisław Sękiewicz przez 17 lat był "Wiślackim Smokiem", klubową maskotką Wisły Kraków. Zmarł po długiej chorobie w wieku 51 lat. Foto: Shutterstock.com/Tomasz Bidermann/princ screen/Facebook/Wisła Kraków

Rodzina, przyjaciele oraz kibice Wisły Kraków pożegnali w czwartek Stanisława Sękiewicza, który od 2005 roku wcielał się w postać "Wiślackiego Smoka", klubowej maskotki "Białej Gwiazdy". 

Stanisław Sękiewicz zmarł w wieku 51 lat. "Wiślacki Smok" pożegnany przez kibiców Wisły Kraków

W ostatniej drodze "Wiślackiego Smoka" towarzyszyły mu tłumy wiernych fanów, w tym maskotki klubowe lokalnych rywali Cracovii i Garbarni - Lajkonik i Lew. 

- W czwartek 21 kwietnia Wisła Kraków pożegnała swojego najwierniejszego kibica - Stanisława Sękiewicza. Uroczystości pogrzebowe zgromadziły rzesze ludzi, którzy pragnęli towarzyszyć Wiślackiemu Smokowi w jego ostatniej drodze - napisano w klubowym komunikacie. 

Ostatnia droga "Wiślackiego Smoka". Wierny kibic od 1988 roku

Stanisław Sękiewicz przez 17 lat był "Wiślackim Smokiem" i towarzyszył Wiśle Kraków podczas meczów Ekstraklasy. Od 1988 roku nie opuścił żadnego meczu swojej ukochanej drużyny pod Wawelem. Zmarł po długiej chorobie w Poniedziałek Wielkanocny w wieku 51 lat. 
Czytaj także:

red/Wisla.krakow.pl

Polecane

Wróć do strony głównej