Rozpoczęła się kampania Złotej Wstążki. Każdy może wesprzeć dzieci z chorobą nowotworową
Ruszyła trzecia edycja kampanii Złotej Wstążki oraz wyzwania sportowe na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. 1 września włącz aplikację, zaproś do wyzwania rodzinę, przyjaciół i przeznacz swoje kilometry na ten cel. Koniecznie pochwal się 🙋osiągniętymi wynikami w mediach społecznościowych, dodając hasztag #rakreaton oraz #zlotawstazka.
2022-09-01, 16:35
Wrzesień jest światowym miesiącem świadomości nowotworów dziecięcych. Ich międzynarodowym symbolem jest złota wstążka. Tegoroczna kampania Złotej Wstążki podejmuje temat wsparcia psychospołecznego rodziny w chorobie nowotworowej dziecka, bo gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina.
"Każdy z nas może coś zrobić"
- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na aktualne wyzwania w onkologii dziecięcej, przypomnienie o tak zwanej czujności onkologicznej nie tylko lekarzy, ale również rodziców oraz uświadomienie, że każdy z nas może coś zrobić dla dzieci chorych na nowotwory - mówiła prezes Fundacji "Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" Anna Apel.
1 września na Torach Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu w ramach wsparcia dzieci z chorobą nowotworową wystartował pierwszy bieg RakReaton, w którym wystartowali pracownicy Totalizatora Sportowego, grupy Impel i Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej. Uczestnicy, którzy chcą wspomóc chore dzieci, zakładają przebiec lub przejechać na rowerze milion kilometrów.
Jak dołączyć do kampanii?
Zachęcamy wszystkich do okazania wsparcia dzieciom z chorobą nowotworową i ich bliskim przez cały wrzesień - dołączcie do kampanii Złotej Wstążki! Zaobserwujcie profile Złota Wstążka na Instagramie, Facebooku i bądźcie na bieżąco z wrześniowymi działaniami w ramach Kampanii.
REKLAMA
Jak zaznaczono na oficjalnej stronie Fundacji "Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", "każdego roku w Polsce u około 1200 dzieci diagnozowany jest nowotwór". "Moment diagnozy oznacza zmianę dotychczasowego życia dla każdego z członków rodziny, dosłownie z dnia na dzień. Trudno się na to przygotować" - podkreślono.
Ponadto zgodnie z danymi fundacji 60 lat temu przeżywała jedna dziesiąta dzieci chorych na nowotwory. Obecnie wyleczalność sięga 80 procent.
Posłuchaj
***
REKLAMA
nt
REKLAMA