Impreza Dulkiewicz i Karnowskiego z sędziami. Bezlitosne komentarze w sieci

2022-11-13, 21:47

Impreza Dulkiewicz i Karnowskiego z sędziami. Bezlitosne komentarze w sieci
Spotkanie polityków opozycji i sędziów w Sopocie spotkało się z krytyką internautów. Foto: Twitter/@Dulkiewicz_A

Zdjęciem ze wspólnej imprezy trójmiejskich polityków opozycji i upolitycznionych sędziów pochwaliła się w mediach społecznościowych prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Jak wyjaśniła, rozmowa dotyczyła prawa i Konstytucji, ale komentarze internautów wskazują raczej na "układ przestępczy".  

W spotkaniu w Sopocie uczestniczyli m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, a także sędziowie Krystian Markiewicz, Paweł Juszczyszyn, Igor Tuleya i Dorota Zabłudowska.

"Niepodległe i silne państwa to takie, gdzie jest przestrzegane prawo i Konstytucja. O tym dziś rozmawialiśmy" - informuje we wpisie Dulkiewicz. 

Zgoła inaczej wydarzenie to interpretują internauci. "Układ polityków i sędziów określany jest mafią. Mafia trójmiejska w komplecie" - czytamy w jednym z komentarzy.

"No to teraz niech mi ktoś odpowie na pytanie, jaki wyrok wydałby sędzia, np. Tuleya w procesie w którym oskarżona brałaby pani Dulkiewicz, oczywiście po takim spotkaniu? I właśnie po to są te spotkania." - zauważa inny.

"Zdjęcie grupowe mafii PO i mafii w togach z KASTY. Zarchiwizowane jako dowód istnienia zorganizowanej grupy przestępczej. Dziękujemy za współpracę." - brzmi następny komentarz.

Pojawia się też pytanie o źródło finansowania tego spotkania na styku polityki i sądownictwa.

Czytaj także:

IAR/tvp.info/fc/pp

Polecane

Wróć do strony głównej