"LUBIĘ, BO POLSKIE 2022". Znamy zwycięzców rankingu Polskiego Radia

2022-11-25, 10:00

"LUBIĘ, BO POLSKIE 2022". Znamy zwycięzców rankingu Polskiego Radia
Wyróżnienia zostały wręczone w 4 kategoriach: "Najlepszy Polski Produkt Ekologiczny", "Najlepsza Polska Usługa", "Najlepszy Polski Produkt Eksportowy" i "Produkt Innowacyjny".Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziś w specjalnej audycji ekonomicznej "Winien i Ma" w Programie 3 Polskiego Radia zostali ogłoszeni zwycięzcy rankingu Polskiego Radia "LUBIĘ, BO POLSKIE 2022". Laureatami tegorocznego konkursu zostali: ORLEN Południe SA, Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", Fabryka Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. oraz Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL-WZM" w Warszawie SA. Finaliści odebrali nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Polskiego Radia SA.

Posłuchaj

Audycja "Winien i Ma", Program 3 Polskiego Radia. VI finał edycji ogólnopolskiego rankingu "LUBIĘ, BO POLSKIE 2022"
+
Dodaj do playlisty

25 listopada odbył się VI finał edycji ogólnopolskiego rankingu "LUBIĘ, BO POLSKIE 2022" - organizowanego przez Polskie Radio oraz redakcję Trójki Polskiego Radia. Celem rankingu jest promowanie polskich produktów i usług, a także wspieranie rodzimych firm oraz edukowanie słuchaczy publicznego nadawcy, w jaki sposób zakup polskich produktów i korzystanie z usług krajowych przedsiębiorców wpływa na koniunkturę naszej gospodarki.

Wyróżnienia dla firm, produktów i usług

Polskie Radio – informując o konkursie i przedstawiając nominowane firmy i produkty na antenach Polskiego Radia zachęcało słuchaczy do wspierania polskiej gospodarki poprzez świadome wybory konsumenckie.

Laureatów tegorocznej edycji "LUBIĘ, BO POLSKIE 2022" poznaliśmy podczas specjalnej audycji "Winien i Ma" na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a statuetki zostały wręczone zwycięzcom w poszczególnych kategoriach podczas uroczystej gali, która odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Podobnie, jak w ubiegłych latach, Kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi w kilku wyraźnie sprecyzowanych kategoriach.

Posłuchaj

Audycja "Winien i Ma", Program 3 Polskiego Radia. VI finał edycji ogólnopolskiego rankingu "LUBIĘ, BO POLSKIE 2022" 46:02
+
Dodaj do playlisty

 

Najlepszy Polski Produkt Ekologiczny

Nagrodę główną w kategorii Najlepszy Polski Produkt Ekologiczny 2022 otrzymał ORLEN Południe SA za BIO Glikol propylenowy. W tej kategorii nagradzane są firmy, które wytwarzają produkt o największych walorach ekologicznych. Drugie miejsce przypadło 4NatureSystem Sp. z o.o. za 4Nature Smart Green, a trzecie Zakład Krajowej Grupy Spożywczej SA "Polskie Przetwory" we Włocławku za ketchup "Polskie Przetwory".

Najlepsza Polska Usługa

W kategorii Najlepsza Polska Usługa 2022 pierwsze miejsce przypadło Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze" za Szybkie Przejście Fast Track. W tej kategorii nagradzane są firmy, które są pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami nowoczesnych produktów usługowych. Kapituła przyznała też dwa drugie miejsca: firmie PKP Intercity za "Taniej z bliskimi", a także spółce Polski Standard Płatności Sp. z o.o. za BLIK Płacę Później.

Najlepszy Polski Produkt Eksportowy

Najlepszym Polskim Produktem Eksportowym 2022 została Fabryka Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. za karabinek automatyczny MSBS Grot C - 16 FB - A2 kal. 5,56 x 45 mm. W kategorii tej przyznawane są nagrody dla firm, które mogą pochwalić się produktem lub usługą eksportową o wyjątkowych walorach lub wyróżniają się wysokimi wskaźnikami sprzedaży na obcych rynkach. Jest to nagroda dla firm skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty lub usługi za granicą. Drugie miejsce zostało przyznane firmie FAKRO Sp. z o.o. za okna dachowe FAKRO , trzecie przypadło spółce Cedrob SA za Krakauerland.

Produkt Innowacyjny

Miano najlepszego Produktu Innowacyjnego 2022 zostało przyznane Warszawskim Zakładom Mechanicznym "PZL - WZM" w Warszawie SA za "Rozpylacze paliwa z igłą pokrytą powłoką DLC". W tej kategorii nagradzane są firmy wprowadzające innowacyjne rozwiązania - produkt lub usługę, która w przełomowy sposób wpłynęła na zwiększenie konkurencyjności polskich firm na rynku krajowym lub za granicą. Kapituła przyznała drugie miejsce: firmie PGNiG Grupa Orlen za system HY-Chess oraz trzecie dla Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego za System ANSI.

Pierwsza edycja rankingu "LUBIĘ, BO POLSKIE" odbyła się w 2017 roku. Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronat medialny - Polska Agencja Prasowa.

Zasady związane z przeprowadzeniem rankingu zawiera Regulamin.

Więcej o rankingu na stronie LUBIĘ, BO POLSKIE 2022.

PR24.pl, DoS

Polecane

Wróć do strony głównej