MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy w fazie zasadniczej, ale styl nie zachwyca. Jaka przyszłość Patryka Rombla?
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych co prawda awansowała do fazy zasadniczej MŚ rozgrywanych w Polsce i w Szwecji jednak styl Biało-Czerwonych nie powala. Coraz częściej mówi się o przyszłości selekcjonera kadry Patryka Rombla, którego kontrakt wygasa wraz z końcem stycznia 2023 roku.
2023-01-17, 15:45
Relacje z meczów Polaków na MŚ piłkarzy ręcznych na antenie radiowej Jedynki. Zapraszamy na korespondencje Roberta Skrzyńskiego.
Polacy mają za sobą fazę grupową mistrzostw świata w piłce ręcznej. Biało-Czerwoni przegrali z Francją i Słowenią oraz wygrali na koniec z Arabią Saudyjską, co dało awans do fazy zasadniczej turnieju.
Polska w fazie zasadniczej MŚ piłkarzy ręcznych. Co dalej z przyszłością Patryka Rombla?
Obecna umowa Patryka Rombla z ZPRP została podpisana jeszcze za czasów wcześniejszego prezesa Andrzeja Kraśnickiego. Celem selekcjonera był ćwierćfinał MŚ w Gdańsku oraz zapewnienie szans na awans do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Dzisiaj wydaje się to mało prawdopodobne, szczególnie po tym, co dotychczas zaprezentowali polscy szczypiorniści.
W rozmowie z "Interią" Rombel przyznał, że nadal chciałby pracować z kadrą. - Mam siły do pracy, uwielbiam pracować i kocham pracować w piłce ręcznej. Jeśli nadal będę miał okazję pracować z kadrą, to będę z nią pracował. A jeśli nie, to będę pracował gdzieś indziej. Ważne, bym mógł dalej wchodzić do hali i pracować w tej dyscyplinie. To coś, co kocham i czemu poświęciłem kawał czasu i zdrowia, to się nie zmieni. Nie wiem tylko, gdzie to się będzie działo - stwierdził opiekun Biało-Czerwonych.
Patryk Rombel poprowadził reprezentację Polski w 60. spotkaniach (ostatni wygrany z Arabią Saudyjską), jednak w starciach z mocnymi rywalami (Szwecja, Norwegia, Dania, Słowenia, Francja czy Hiszpania) bilans jest bezlitosny. Od 2019 roku wygrał tylko jedno starcie, aż 20... przegrał. Trudno walczyć z tak katastrofalną statystyką i mało prawdopodobnej jest, że po polsko-szwedzkim turnieju umowa z selekcjonerem zostanie przedłużona.
REKLAMA
Hiszpania - Polska. Kiedy i o której kolejny mecz Biało-Czerwonych?
W drugiej fazie turnieju Polska zagra w TAURON Arenie Kraków z Hiszpanią (18 stycznia, godz. 20.30), Czarnogórą (20 stycznia, 20.30) oraz Iranem (22 stycznia, 18.00).
28. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, których współgospodarzem jest Polska, potrwają do 29 stycznia. Gospodarzami turnieju będą Katowice, Kraków, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).
W pierwszej rundzie MŚ rywalizacja toczyła się w ośmiu czterozespołowych grupach. Po trzy najlepsze ekipy awansowały do drugiej rundy z zaliczeniem wyników (bez meczu z najsłabszą ekipą). Zespoły z czwartych miejsc będą w Płocku grały w Pucharze Prezydenta IHF o pozycje 25-32 w końcowej tabeli. W drugiej fazie utworzone zostaną cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze – z rywalami, z którymi nie mierzyła się wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów. Z "dzikimi kartami", przyznanymi przez IHF, w MŚ zagrają reprezentacje Holandii i Słowenii. Tytułu broni Dania, która dwa lata temu w Egipcie sięgnęła po złoty medal.
Posłuchaj
REKLAMA
Posłuchaj
Terminarz spotkań grupy I (TAURON Arena, Kraków):
18 stycznia, środa
Hiszpania - Polska (20.30)
Francja - Czarnogóra
Iran - Słowenia
20 stycznia, piątek
Czarnogóra - Polska (20.30)
Słowenia - Hiszpania
Iran - Francja
22 stycznia, niedziela
Hiszpania - Francja
Czarnogóra - Słowenia
Iran - Polska (18.00)
Czytaj także:
- MŚ piłkarzy ręcznych 2023 - TERMINARZ, WYNIKI, TABELE
- MŚ w piłce ręcznej. Relacje z meczów reprezentacji Polski w Programie 1
- MŚ piłkarzy ręcznych 2023: jest awans, euforii brak. Sićko: nie jesteśmy szczęśliwi
red/TVP Sport/Interia
REKLAMA