Zmasowane rosyjskie ataki. Ukraińskie władze: w ciągu minionej doby wróg ostrzelał dziewięć obwodów

Jak poinformowały ukraińskie regionalne władze wojska rosyjskie ostrzeliwały w ciągu minionej doby dziewięć obwodów Ukrainy. W sumskim i czernihowskim ostrzały nie spowodowały strat. W obwodzie zaporoskim na południu uszkodzone są jednak domy i obiekty infrastruktury.

2023-02-15, 12:19

Zmasowane rosyjskie ataki. Ukraińskie władze: w ciągu minionej doby wróg ostrzelał dziewięć obwodów
Ukraińskie władze: Rosjanie ostrzelali w ciągu doby dziewięć ukraińskich regionów. Foto: Shutterstock.com/antithesisw

Napłynęło blisko 20 zgłoszeń o zniszczeniach budynków mieszkalnych i obiektów infrastruktury w obwodzie zaporoskim - podała agencja Ukrinform. W regionie tym Rosjanie ostrzeliwali kilkanaście miast i miejscowości, m.in. Kamjanske i Hulajpole. W obwodzie dniepropietrowskim Rosjanie zaatakowali z artylerii Nikopol. Ustalane są następstwa tego ataku.

W obwodzie charkowskim, na wschodzie Ukrainy w nocy ostrzelany został wielopiętrowy budynek mieszkalny w Kupjańsku. Ostrzał rakietowy spowodował znaczne uszkodzenia. Ogółem w obwodzie charkowskim Rosjanie prowadzili ostrzały co najmniej 20 miejscowości na kierunku kupjańskim, używając czołgów, moździerzy i artylerii.

Ostrzelany m.in. budynek pogotowia ratunkowego

W obwodzie mikołajewskim na południu kraju we wtorek wieczorem i rankiem w środę ostrzelane zostały akweny wchodzące w skład hromady (gminy) Oczaków. Wciąż ostrzeliwany jest z artylerii Chersoń i jego przedmieścia; ogółem w obwodzie chersońskim pod ostrzałami znalazło się ponad 30 miejscowości.

W samym Chersoniu ostrzał uszkodził zabudowania jednego z zakładów medycznych. W Berysławiu w obwodzie chersońskim Rosjanie ostrzelali budynek pogotowia ratunkowego. Uszkodzony został gmach i karetki pogotowia. Pod ostrzałami znajdowały się również miejscowości w rejonie frontu przebiegającego w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy.

REKLAMA

Czytaj także:

Zobacz: szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz w Programie 1 Polskiego Radia

PAP

asp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej