"Łowca nastolatek" prawomocnie skazany. Pedofil usłyszał nowy wyrok w związku z samobójstwem 14-latki

2023-03-07, 14:03

"Łowca nastolatek" prawomocnie skazany. Pedofil usłyszał nowy wyrok w związku z samobójstwem 14-latki
Sędzia Aneta Szteler-Olszewska i prokurator Agnieszka Nickel-Rogowska podczas ogłoszenia wyroku ws. Krystiana W.Foto: PAP/Adam Warżawa

Na 2,5 roku bezwzględnego więzienia i dożywotni zakaz pracy z dziećmi skazał Sąd Okręgowyw Gdańsku Krystiana W., zwanego "Łowcą nastolatek". Mężczyzna odpowiadał za nawiązywanie kontaktów przez internet z dwiema dziewczynkami poniżej 15 roku życia i namawianie ich do seksualnych spotkań.

Sąd skazał Krystiana W. ps. Krystek za tzw. elektroniczną korupcję seksualną małoletniego. Sprawa ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid w marcu 2015 roku. Wyrok jest prawomocny. Sąd Okręgowy w Gdańsku jednocześnie zmienił wcześniejszy werdykt Sądu Rejonowego w Wejherowie wobec Krystiana W. ps. Krystek orzekając środek karny zakazu zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów oraz wszelkich działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi, na zawsze.

46-letni "Krystek" nie był obecny na ogłoszeniu wyroku. Obecnie przebywa na wolności, a w tej sprawie odpowiadał z wolnej stopy. W październiku 2021 r. Sąd Rejonowy w Wejherowie ogłosił wyrok w sprawie przeciwko Krystianowi W. ps. Krystek, który odpowiadał za elektroniczne kontakty z dwoma małoletnimi w celach pedofilskich w 2015 roku.

W kwestii kary Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Uwzględnił apelację prokuratury, która domagała się zakazania skazanemu wszelkiej pracy z dziećmi. Prokurator Agnieszka Nickel - Rogowska nie kryje satysfakcji.


Posłuchaj

Prokurator Agnieszka Nickel - Rogowska o wyroku dla Krystiana W. (IAR) 0:11
+
Dodaj do playlisty

 

Manipulacje, prezenty i obietnice

Mężczyzna za pomocą Facebooka i Messengera kontaktował się z dwoma nastolatkami i poprzez manipulację obiecując pracę, fundując obiady i przejażdżki samochodem; chciał dziewczynki wykorzystać seksualnie. Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która dzień po spotkaniu z mężczyzną rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni.

To, że dziewczynka miała kontakty z 37-letnim wówczas "Krystkiem" odkryła jej matka. Dopiero potem ruszyło prokuratorskie śledztwo. Okazało się, że Anaid powiedziała koleżance, że spotkała się z mężczyzną, który ją zgwałcił.

Samobójstwo Anaid doprowadziło do głównego procesu, w którym "łowca nastolatek", jak określiły go media, odpowiada za wykorzystanie seksualne ponad 30 młodych dziewcząt. Tylko wyrok był jawny - jego uzasadnienie z uwagi na dobro pokrzywdzonych dziewczynek zostało utajnione.

Krystian W. poznawał nastolatki dzięki pracy w sopockich klubach Marcina T., współzałożyciela sopockiej Zatoki Sztuki oraz również oskarżonego m.in. o seksualne wykorzystywanie nieletnich.

Czytaj także:

pg,iar,pap

Polecane

Wróć do strony głównej