WTA Indian Wells: Magda Linette żegna się z turniejem. Polka przegrała z Emmą Raducanu

2023-03-11, 22:09

Magda Linette przegrała z Emmą Raducanu w drugiej rundzie Indian Wells. Foto: PAP/Marcin Cholewiński

Magda Linette przegrała z Brytyjką Emmą Raducanu 6:7 (3-7), 2:6 w meczu drugiej rundy turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 8,8 mln dolarów).

Grająca w Indian Wells z "20" Magda Linette o awans do 1/16 finału walczyła z Brytyjką Emmą Raducanu, która w 2021 roku niespodziewanie wygrała wielkoszlemowy US Open, ale obecnie w światowym rankingu zajmuje dopiero 77. miejsce. Polka przegrała z nią w ubiegłym roku w ćwierćfinale w turnieju w Seulu.

Poznanianka rozpoczęła mecz od mocnego akcentu, przełamując Brytyjkę już w czwartym gemie. Rywalka nie zamierzała się poddawać i zdołała zwyciężyć przy serwisie Polki, a następnie doprowadziła do wyrównania.

Raducanu ponownie przełamała Linette w jedenastym gemie i wszystko wskazywało na to, że po chwili zwycięży w pierwszym secie. Poznanianka zdołała jednak doprowadzić do wyrównania, a o losach partii rozstrzygnął tie-break. W nim lepsza okazała się zwyciężczyni US Open z 2021 roku, wygrywając 7-3.

Drugi set także należał do Raducanu, której tym razem wystarczyło tylko jedno przełamanie, by zwyciężyć 6:3.

W 1/16 finału Raducanu zagra ze zwyciężczynią starcia Czeszki Kateriny Siniakovej z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. W 1/8 finału może trafić na Igę Świątek.