O.S.T.R. nie wystąpi u Wojewódzkiego. Chodzi o PRL-owską przeszłość. "Jego ojciec skazał moich bliskich"

2023-04-13, 15:59

O.S.T.R. nie wystąpi u Wojewódzkiego. Chodzi o PRL-owską przeszłość. "Jego ojciec skazał moich bliskich"
O.S.T.R nie przyjdzie do Wojewódzkiego. Wypomina przeszłość jego ojca. "Nie mógłbym zrobić tego swoim rodzicom". Foto: PAP/Leszek Szymański, PAP/Wojciech Olkuśnik

Raper Adam Ostrowski (znany jako O.S.T.R.) powiedział, dlaczego nigdy nie zdecydował się przyjąć zaproszenia do programu Kuby Wojewódzkiego, mimo iż dostawał od niego liczne propozycje. Muzyk wyjaśnił, że chodzi o komunistyczną przeszłość rodziny gwiazdy TVN - ojciec Wojewódzkiego był PRL-owskim prokuratorem. - Nie mógłbym tego zrobić swoim rodzicom - stwierdził.

Adam Ostrowski w rozmowie z "Żurnalistą" podkreślił, że pochodzi z solidarnościowego domu, w którym dominowały wartości wolnościowe i patriotyczne.

- Kuba niestety ma przeszłość trochę bardziej socjalistyczną. Nie mógłbym tego zrobić swoim rodzicom, ponieważ członkowie mojej rodziny mieli problem z jego tatą i jego zajęciem, które uprawiał, wręcz byli skazani przez daną osobę - stwierdził O.S.T.R.

Raper podkreślił, że wiele razy otrzymywał propozycje, by wystąpić w programie Kuby Wojewódzkiego. Jak wyznał, proponowano mu nawet zapłatę.

"Nie odpowiada mi konwencja programu"

Popularny muzyk zaznaczył też, że nie odpowiada mu forma programu, jak też zachowanie samego Wojewódzkiego. 

- Jest wiele rzeczy, które nas różni. Przede wszystkim nie szydzę ze swoich gości, którzy przychodzą do mnie do domu i też nie chciałbym, żeby ktoś ze mnie szydził, jeżeli ja przyjdę do niego - powiedział.

Adam Ostrowski dodał, że nie pasuje mu też sama "konwencja programu, gdzie przychodzisz pompować ego prowadzącego i wynosić go jako główną gwiazdę". - Taka jest konwencja tego programu, zawsze taka była - zauważył O.S.T.R.

Ostrowski wyjaśnił, że nie chce uczestniczyć w programie, gdzie montaż powoduje zaskakujący efekt końcowy, a gość nie ma żadnego wpływu na to, jak ostatecznie zaprezentowana będzie rozmowa.

- To jest telewizja i wiadomo, że ta rozmowa trwa dwie godziny i wybierają z niej najlepsze fragmenty, to chciałbym mieć na to wpływ. Jakikolwiek, żebym mógł usiąść w reżyserce i wybrać te najlepsze. Żeby nie było tak, że zawsze to ja jestem ten debil. Niestety, we wszystkich rozmowach, które są ucinane i montowane, z każdego da radę zrobić debila - stwierdził O.S.T.R.

Kim był ojciec Kuby Wojewódzkiego?

Gwiazdor TVN od lat unika tematu swojego ojca i nigdy o nim nie mówi publicznie.

Wiadomo jedynie, że Bogusław Wojewódzki był komunistycznym prokuratorem. Zajmował się m.in. tzw. prowokacją bydgoską z 19 marca 1981 r. na polecenie Prokuratury Generalnej PRL i innymi podobnymi sprawami politycznymi.

Zobacz także:

jp


Polecane

Wróć do strony głównej