PŚ we wspinaczce: Aleksandra Mirosław w wybitnej formie! Trzy rekordy świata i wygrana w Seulu

2023-04-28, 14:08

PŚ we wspinaczce: Aleksandra Mirosław w wybitnej formie! Trzy rekordy świata i wygrana w Seulu
Aleksandra Mirosław pobiła kolejny rekord świata!. Foto: Agencja Forum/YARA NARDI

Aleksandra Mirosław w wielkim stylu wygrała zawody Pucharu Świata w Seulu. W piątek Polka trzykrotnie biła rekord świata we wspinaczce na czas, notując ostatecznie wynik 6,25 sekundy! Poprawiła tym samym własny rekord z ubiegłego roku. Mirosław w finale wygrała z rodaczką Natalią Kałucką.

  • Aleksandra Mirosław poprawiła po raz kolejny w swojej karierze rekord świata podczas kwalifikacji do zawodów w Seulu
  • Już w trakcie zawodów Mirosław pobiła dwa kolejne rekordy globu
  • Finał rywalizacji w stolicy Korei Południowej był wewnętrzną sprawą dwóch Polek

Polka się nie zatrzymuje. Świetne eliminacje

Aleksandra Mirosław to prawdziwa dominatorka wspinaczki sportowej na czas. Polka udowodniła to już w kwalifikacjach do pierwszych w sezonie zawodów Pucharu Świata, notując w Seulu kapitalny czas 6,378 sekundy.

Taki wynik był nowym rekordem świata. Co ważne, poprzedni najlepszy wynik także należał do Aleksandry Mirosław! W ubiegłym roku w Salt Lake City zanotowała czas 6,53 s.

Aleksandra Mirosław najszybsza w finale! Znów pobiła rekord

Polka nie tylko w kwalifikacjach pokazała ogromną klasę. Aleksandra Mirosław w świetnym stylu przechodziła kolejne rundy, aż w końcu wygrała finał zawodów w Seulu!

Co ważne, Polka w półfinale, a potem w finale biła kolejne rekordy globu! Najpierw zanotowała czas 6,35 s, a w finale, w którym pokonała rodaczkę Natalię Kałucką, jeszcze wyśrubowała ten wynik.

Od piątku rekord świata wynosi 6,25 sekundy!

Najważniejszą imprezą sezonu dla polskiej zawodniczki będą mistrzostwa świata w Bernie, które będą też kwalifikacjami olimpijskimi. Prawo startu w Paryżu zdobędą dwie najlepsze zawodniczki zawodów w szwajcarskim mieście, które odbędą się w dniach 1-12 sierpnia.

Czytaj także:

/empe

Polecane

Wróć do strony głównej