Tadeusz Cymański wraca do PiS. Premier: jesteśmy partią otwartą, ugrupowaniem wielkiego namiotu

- Cieszymy się ze wszystkich, którzy widzą przyszłość w Prawie i Sprawiedliwości i wszystkich powracających synów marnotrawnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem 24.

2023-05-26, 09:27

Tadeusz Cymański wraca do PiS. Premier: jesteśmy partią otwartą, ugrupowaniem wielkiego namiotu
PiS jest partią otwartą - deklaruje premier Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/Leszek Szymański

- PiS jest partią otwartą, ugrupowaniem wielkiego namiotu. Cieszymy się ze wszystkich, którzy widzą tu przyszłość i wszystkich powracających synów marnotrawnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem 24, pytany o informacje o transferze Tadeusza Cymańskiego.

W rozmowie z Polskim Radiem 24 i Programem Pierwszym Polskiego Radia szef rządu został zapytany o informacje o dołączeniu dotychczasowego polityka Solidarnej Polski, a dawniej polityka PiS, Tadeusza Cymańskiego i możliwość podobnych transferów do PiS jeszcze przed wyborami parlamentarnymi na jesieni.

Szef rządu podkreślił, że cieszy się z takiej decyzji posła Cymańskiego, ale jak zaznaczył to zawsze musi być osobista decyzja każdego polityka. - My też trzymamy się naszych uzgodnień koalicyjnych. To jest indywidualna decyzja dla wszystkich parlamentarzystów - powiedział premier.

Donald Tusk? "Interesuje mnie średnio"

Szef rządu został również zapytany, czy zamierza startować w przyszłych wyborach prezydenckich. - Nie rozważam tego teraz i nie zajmuję się tym w ogóle. Koncentruję się tylko i wyłącznie na tym, abyśmy mieli zdolność do przekonania Polaków, wyborców o tym, że warto nam zaufać, że nasza wizja i nasz program będą bardzo dobre dla Polski - oświadczył.

REKLAMA

Pytany z kolei, czy uważa, że po przegranych wyborach lider Koalicji Obywatelskiej i były premier Donald Tusk wycofa z polityki, Morawiecki odparł, że "średnio go to interesuje".



3 maja odbyła się konwencja partii Zbigniewa Ziobry, podczas której oficjalnie ogłoszono zmianę nazwy partii z Solidarna Polska na Suwerenna Polska. Miało to, jak tłumaczyli politycy ugrupowania, zwrócić uwagę na zagrożenia płynące ze strony Unii Europejskiej oraz możliwości przeciwdziałania im.

Podpisu pod deklaracją o wstąpieniu do Suwerennej Polski nadal nie złożył poseł Tadeusz Cymański, który był jednym z założycieli Solidarnej Polski. 

Czytaj także:

REKLAMA

Zobacz także: Mateusz Morawiecki był jednym z gości Poranka Polskiego Radia 24



PAP/PR24/łs


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej