more_horiz
Wiadomości

"Manipulacje, które były już wielokrotnie wyjaśniane". PKN Orlen odpowiada na ataki opozycji

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 17:45
Stanowczo zaprzeczamy nieprawdziwym informacjom dotyczącym przejęcia exLotos przez PKN Orlen powielanym przez niektórych polityków - napisano w oświadczeniu PKN Orlen. Spółka wydała je w odpowiedzi na słowa posłów Agnieszki Pomaskiej i Tadeusza Aziewicza na temat fuzji spółek.
Biuro prasowe PKN Orlen wydało oświadczenie
Biuro prasowe PKN Orlen wydało oświadczenieFoto: Shutterstock/MOZCO Mateusz Szymanski; Twitter.com/@b_prasoweORLEN

W czwartek w Sejmie odbyło się posiedzenie powołanego przez polityków KO zespołu ds. wyjaśnienia okoliczności i skutków sprzedaży aktywów i majątku grupy Lotos S.A., któremu przewodniczyła poseł Agnieszka Pomaska. Spółka, odnosząc się do treści, które tam padły, skomentowała, że "podczas posiedzenia i konferencji prasowej przedstawiono nieprawdziwe informacje dotyczące wyceny aktywów exLotos, w tym Rafinerii Gdańskiej".

"Stanowczo zaprzeczamy nieprawdziwym informacjom dotyczącym przejęcia exLotos przez PKN Orlen powielanym przez niektórych polityków m.in. podczas posiedzenia zespołu ds. wyjaśnienia okoliczności i skutków sprzedaży aktywów i majątku Grupy Lotos S.A. dnia 25 maja 2023 roku. W naszej ocenie są one jedynie próbą manipulowania faktami i zdyskredytowania procesów kluczowych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i regionu" - napisano w oświadczeniu.

Oświadczenie PKN Orlen

Jak dodano, były to "manipulacje, które były już wielokrotnie wyjaśniane przez spółkę". "Dlatego ich powielanie, w naszej ocenie stanowi celowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Wyceny transakcji sprzedaży aktywów Grupy LOTOS zostały przygotowane przez niezależnych zewnętrznych doradców. Cały proces został przeprowadzony w zgodzie i poszanowaniu przepisów prawa, a zgodę na transakcję wydała Komisja Europejska" - wyjaśniono.

Podkreślono ponadto, że "podważanie tych faktów i powielanie nieprawdziwych informacji jest wpisywaniem się w narrację szkodliwą dla bezpieczeństwa energetycznego Polski".

Czytaj także:

Zobacz także: prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w Programie 1 Polskiego Radia

ng/orlen.pl/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także