Roland Garros: Iga Świątek w wyjątkowej sesji! Mistrzyni French Open z pucharem na tle wieży Eiffla

2023-06-11, 15:40

Mistrzyni French Open Iga Świątek podczas sesji zdjęciowej w Paryżu. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Iga Świątek obroniła tytuł w wielkoszlemowym turnieju French Open i po raz czwarty w karierze wygrała zawody tej rangi. Mistrzyni Roland Garros wzięła udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w Paryżu.

W Paryżu jest nasz wysłannik Cezary Gurjew, dziennikarz radiowej Jedynki. Na jego relacje zapraszamy na anteny Polskiego Radia i na stronę PolskieRadio24.pl. Podczas Roland Garros zachęcamy także do słuchania specjalnego Podcastu prosto z French Open.

Dla Igi Świątek był to wymagający finał, a Karolina Muchova postawiła Polce trudne warunki. Ostatecznie liderka światowych list WTA obroniła tytuł i po raz trzeci w karierze wygrała Roland Garros

Iga Świątek na galowo. Wyjątkowa sesja mistrzyni Roland Garros

Tradycyjnie dzień po finale Polka jako zwyciężczyni turnieju wzięła udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej na tle wieży Eiffla. Świątek w galowym stroju wraz z pucharem pozowała w Paryżu w asyście fotografów i dziennikarzy.

To czwarty triumf Świątek w imprezie wielkoszlemowej. Wcześniej dwukrotnie zwyciężyła w French Open (2020, 2022), a raz - w US Open (2022).

Po finale Roland Garros z Igą Świątek rozmawiał Cezary Gurjew (IAR) 1:49
+

Turniej French Open na kortach Rolanda Garrosa zakończył się 11 czerwca. W finale gry pojedynczej mężczyzn Serb Novak Djoković pokonał Caspera Ruuda i przeszedł do historii tenisa.