To nie żart! Ołeksandr Usyk został piłkarzem ekstraklasowego zespołu

2023-07-20, 09:23

To nie żart! Ołeksandr Usyk został piłkarzem ekstraklasowego zespołu
Ołeksandr Usyk. Foto: PAUL CHILDS / Reuters / Forum

Ołeksandr Usyk (20-0, 13 KO) 26 sierpnia skrzyżuje rękawice z Danielem Duboisem w walce, której stawką będą pasy mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF. Mimo że pojedynek zbliża się wielkimi krokami, panujący czempion zaskoczył fanów boksu, podpisując roczny kontrakt z klubem Polissia Żytomierz, występującym w ukraińskiej ekstraklasie.

"Prezes klubu Giennadij Butkiewicz i Oleksandr Usyk zawarli oficjalne porozumienie o współpracy na okres roku. Usyk będzie występował z numerem 17" – czytamy na oficjalnej stronie klubu z Żytomierza, który w maju wywalczył awans do ukraińskiej ekstraklasy. 

Dla Usyka to nie pierwszyzna jeśli chodzi o futbol. Ukraiński mistrz świata w lutym ubiegłego roku rozegrał kwadrans w barwach Polissii w meczu towarzyskim przeciwko Weresowi Równe (2:1) podczas przygotowań drużyny w Turcji.

Bokser niejednokrotnie podkreślał, że w młodości trenował piłkę nożną, a gra na najwyższym poziomie jest jego niespełnionym marzeniem. Wydaje się jednak, że plany o debiucie będzie musiał odłożyć na później - pod koniec sierpnia czeka go bowiem walka z Danielem Duboisem, a każda, nawet najdrobniejsza kontuzja w meczu Polissii, mogłaby zniweczyć przygotowania do pojedynku.

Ukraińska ekstraklasa wznowi rozgrywki 28 lipca. W pierwszej kolejce Polissia Żytomierz zmierzy się z Weresem Równe.

Z kolei Usyk przygotowuje się w Karpaczu do sierpniowej gali. W jego obozie bierze udział również Fiodor Czerkaszyn, który także zawalczy na Tarczyński Arenie. Pochodzący z Ukrainy Polak nie może nachwalić się starszego kolegi.

- Ma mocny charakter i trenuje tak ciężko, że nie wiem, jak tak szybko można się regenerować. Wykonuję te same jednostki treningowe co on, trzy treningi dziennie, ale o tym nie da się opowiedzieć. Jego pracowitość po prostu trzeba zobaczyć. Zaczynamy o 5 rano, to jest taki trening na charakter, drugi trening to siłownia albo pływanie, a wieczorem dochodzą sparingi - mówił na antenie TVP Sport.

Czy do listy sukcesów Usyka, na której znajdują się zawodowe mistrzostwa świata i olimpijskie złoto, uda się dopisać debiut w ukraińskiej ekstraklasie? Wygląda na to, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych!

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej