"Polacy byliby skazani na zdarzenia jak z Buczy". Premier ostrzega przed doktryną PO dot. obrony Polski

2023-09-25, 10:01

"Polacy byliby skazani na zdarzenia jak z Buczy". Premier ostrzega przed doktryną PO dot. obrony Polski
Premier Morawiecki powiedział, że chce pokazać Polakom, iż dzisiejsza opozycja nie powinna dojść do władzy. Foto: PAP/Leszek Szymański

- Nie można dopuścić do władzy tak nieodpowiedzialnych i nieobliczalnych ludzi jak politycy PO. My Polacy nie możemy liczyć na taką władzę. To oni chcą na pastwę Rosjan oddać ogromną część naszego kraju, która broniona jest przez naszych żołnierzy. Musimy bronić dobrego imienia Polski - to nasz obowiązek - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna objazd po Polsce. Szef rządu w poniedziałek odwiedzi Białystok, Kraśnik i Bohoniki.

Przed podróżą Morawiecki podczas konferencji przed PGE Narodowym w Warszawie podkreślił, że w poniedziałek rusza autobusem PiS, "aby uświadomić Polakom i wszystkim, którzy w Polsce mieszkają, jak wielkim zagrożeniem jest PO i jej doktryna obrony Polski na linii Wisły".

Polityka obronna PO - skazanie na ruską niewolę

Szef rządu zaznaczył, że "to nie tylko skazanie ponad 10 milionów Polaków na ruską niewolę". - Przecież, gdyby tutaj atak nastąpił, to do linii Wisły Polacy byliby skazani na takie zdarzenia jak te, które widzieliśmy w Buczy i Irpieniu, w Borodziance i w setkach innych miejscowości - mówił premier.

Dodał, że nie dotyczy to tylko samej Polski Wschodniej. - Przypomnijmy sobie, jak dzisiaj wygląda sytuacja na Ukrainie. Rosjanie tam zajęli wschodnią Ukrainę i atakują Lwów. Atakują wiele miast na zachodzie Ukrainy, ponieważ ich siły, ich artyleria, ich rakiety, stanowiska rakietowe rozlokowane są bliżej zachodniej części Ukrainy, i tak samo byłoby z Polską. Taka sama sytuacja grozi wszystkim Polakom - podkreślił premier.

Polacy zagrożeni powrotem Tuska

Stwierdził też, że "nie można dopuścić z powrotem tych nieodpowiedzialnych ludzi".

Czytaj także:

- Powiedziałbym również: tych nieobliczalnych ludzi, przecież ta nieobliczalność polega właśnie na tym, że my, Polacy, nie możemy liczyć na taką władzę - podkreślił.

Posłuchaj

Mateusz Morawiecki: pokażemy, jak wielkim zagrożeniem byłby powrót Tuska (IAR) 0:16
+
Dodaj do playlisty


- Dlatego dzisiaj pokażemy wszystkim Polakom, jak wielkim zagrożeniem byłyby powrót do władzy Tuska, Trzaskowskiego. Powrót do władzy tych ludzi, którzy chcieli na pastwę Rosjan oddać ogromną część, ogromną połać naszego kraju - mówił szef rządu.

Czytaj także w i.pl: Jak powinno wyglądać logo Platformy Obywatelskiej? Premier Mateusz Morawiecki ujawnia to w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości

Obrona godności Polaków

Przed wyjazdem, w Warszawie, Mateusz Morawiecki zaapelował, by bronić godności Polaków. Nawiązał w ten sposób między innymi do filmu Agnieszki Holland "Zielona granica".

- Trzeba bronić po prostu dobrego imienia Polski. Oni nam plują w twarz - powiedział szef rządu i podkreślił, że zwraca się z tym apelem do wszystkich Polaków. 

Czytaj także w niezalezna.pl: Czy Tusk 15 października podziękuje... Agnieszce Holland? ZOBACZ MEMY

Posłuchaj

Mateusz Morawiecki: trzeba bronić dobrego imienia Polski (IAR) 0:11
+
Dodaj do playlisty

X/iar/pap

Polecane

Wróć do strony głównej