Kopalnia Turów do zamknięcia? Janecki przypomina kontrowersyjną wypowiedź Arłukowicza

2023-10-23, 18:16

Kopalnia Turów do zamknięcia? Janecki przypomina kontrowersyjną wypowiedź Arłukowicza
Arłukowicz o kopalni Turów: jest wyrok sądu, należy go respektować. Foto: PAP/ Aleksander Koźmiński

"Sami tego chcieliście, więc gratulacje" - napisał w mediach społecznościowych Stanisław Janecki, publicysta tygodnika "Sieci", odnosząc się do fragmentu wypowiedzi europosła PO Bartosza Arłukowicza. Polityk opozycji w jednym z wywiadów w Radiu ZET, kilka miesięcy temu, powiedział, że kopalnię Turów, zgodnie z wyrokiem sądu, należy zamknąć.

"Sami tego chcieliście, więc gratulacje. A to dopiero początek dobrych wiadomości" - napisał na platformie X, dawniej Twitter, Stanisław Janecki.

W opublikowanym w mediach społecznościowych fragmencie wywiadu polityk pytany jest o sprawę zamknięcia kopalni Turów. 

Zobacz również w i.pl: Sąd administracyjny zawiesił postępowanie ws. decyzji środowiskowej GDOŚ dot. kopalni Turów. Sprawa dotyczy wniosku PGE GiEK

Zamknięcie kopalni

Dziennikarka przypominała, że politycy opozycji mówili o zamykaniu Turowa, który dostarcza prąd do 3,7 milionów osób. Bartosz Arłukowicz odpowiedział, że "jest wyrok sądu, należy go respektować. Tak samo, jak wyroki europejskich sądów".

Dopytywany, czy naprawdę powinno się z dnia na dzień pozbawić ludzi dostępu do prądu, europoseł potwierdził. - Są wyroki sądu, należy je respektować. Kropka - mówił.

Czytaj także:

Radio ZET, platforma X/IAR, pkur

Polecane

Wróć do strony głównej