Robert Kubica na dłużej z Orlenem za kierownicą Ferrari

2023-11-29, 10:35

Robert Kubica na dłużej z Orlenem za kierownicą Ferrari
Kierowca ORLEN Team WRT Robert Kubica podczas briefingu prasowego zorganizowanego w atrium siedziby ORLEN w Warszawie. Spotkanie poświęcone było nowym planom sponsoringowym koncernu PKN ORLEN . Foto: PAP/Piotr Nowak

Robert Kubica będzie się ścigał w wyścigach długodystansowych za kierownicą Ferrari - potwierdził prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W środę przedłużono współpracę 38-letniego kierowcy z koncernem paliwowym o kolejne trzy lata.

- Budowa, rozpoznawalność marki to bardzo ważna rzecz. Od parunastu lat w ten sposób budujemy naszą siłę, nie tylko w Polsce. Jesteśmy w ponad stu krajach świata. Nasza rozpoznawalność rośnie, ale najlepiej - poprzez sport. Z Robertem mamy już umowę pięć lat i miło mi poinformować, że przedłużyliśmy ją o kolejne trzy lata. Robert będzie się ścigał w wyścigach długodystansowych za kierownicą Ferrari - poinformował Obajtek podczas briefingu prasowego.

Robert Kubica już w tym sezonie startował w wyścigach długodystansowych, ale w niższej kategorii LMP2. Z belgijskim zespołem WRT zdobył mistrzostwo świata. Od przyszłego sezonu zasiądzie w startującej w najwyższej klasie Hypercar ekipie Ferrari.

- Mam nadzieję, że będziecie ze mnie dumni. Miałem tydzień temu krótką chwilę na zapoznanie się z autem. Czekam na przyszły sezon, choć najpierw na odpoczynek, naładowanie baterii - powiedział Robert Kubica.W ubiegłym tygodniu informację o startach Polaka podał jego nowy zespół AF Corse, który jest producentem aut tej marki.


Posłuchaj

Robert Kubica o współpracy z Ferrari (IAR) 0:58
+
Dodaj do playlisty

 

Czytaj także:

red/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej