Będzie ściślejsza kontrola na granicy z Ukrainą. Rzecznik rządu o rozmowach premiera Morawieckiego z szefem MF

2023-11-30, 14:44

Będzie ściślejsza kontrola na granicy z Ukrainą. Rzecznik rządu o rozmowach premiera Morawieckiego  z szefem MF
Trwa protest polskich przewoźników na granicy z Ukrainą.Foto: shutterstock.com/ilmarinfoto

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z ministrem finansów Andrzejem Kosztowniakiem m.in na temat wzmocnienia kontroli Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na granicy polsko-ukraińskiej - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

O spotkaniu szefa rządu z szefem MF Müller poinformował na platformie X.

Wzmocnienie kontroli

"Wśród kolejnych ważnych tematów, tym razem na spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem finansów Andrzejem Kosztowniakiem i wiceministrami finansów, znalazły się takie kwestie jak: wzmocnienie kontroli Krajowej Administracji Skarbowej na granicy polsko-ukraińskiej, ustawa o zwiększeniu stawek amortyzacji dla firm, aktualny stan prac legislacyjnych w Sejmie dot. 0 proc. VAT na żywność" - napisał rzecznik rządu.

Wcześniej tego dnia premier Morawiecki rozmawiał z minister rozwoju i technologii Marleną Maląg, minister rolnictwa i rozwoju wsi Anną Gembicką oraz minister rodziny i polityki społecznej Dorotą Bojemską. 

Czytaj także:

Od 6 listopada na przejściach z Ukrainą w Dorohusku i Hrebennem (woj. lubelskie) oraz w Korczowej (woj. podkarpackie) trwa protest polskich przewoźników, którzy przepuszczają kilka aut na godzinę.

Postulaty protestujących

Protestujący domagają się m.in. wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz rzeczy, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego; zawieszenia licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie i przeprowadzenia ich kontroli. Jest też postulat dotyczący likwidacji tzw. elektronicznej kolejki po stronie ukraińskiej.

Zobacz również:

PAP/IAR/PR24/akg

Polecane

Wróć do strony głównej