Mateusz Masternak załamany po walce z Billamem-Smithem. "Chce mi się płakać"

  2023-12-11, 07:38

  Mateusz Masternak załamany po walce z Billamem-Smithem. "Chce mi się płakać"
  Mateusz Masternak został poddany przez swój narożnik przed ósmą rundą walki z Chrisem Billamem-Smithem . Foto: Forum/PA Images/Andrew Matthews

  Mateusz Masternak prowadził na punkty z broniącym pasa WBO wagi junior ciężkiej Anglikiem Chrisem Billamem-Smithem, jednak ze względu na kontuzję żeber jego narożnik musiał poddać walkę przed siódmą rundą. - Nigdy nie czułem takiego bólu - powiedział polski bokser w rozmowie z TVP Sport po gali w Bournemouth.

  • Mateusz Masternak bardzo dobrze walczył z faworyzowanym Chrisem Billamem-Smithem, wygrywając pięć z siedmiu rozegranych rund
  • Niestety, Polak nie wyszedł do ósmego starcia ze względu na kontuzję żeber

  Mateusz Masternak po raz pierwszy w karierze stanął przed szansą zdobycia pasa zawodowego mistrza świata w boksie. Polak bardzo dobrze radził sobie w walce z posiadaczem pasa federacji WBO Chrisem Billamem-Smithem, mimo, że walczył na jego terenie w Bournemouth.

  Mateusz Masternak bez mistrzowskiego pasa

  Wydawało się, że "Master" wygrał pięć z siedmiu dotychczasowych rund, jednak polski pięściarz nie wyszedł na ósme starcie. Tuż przed jego rozpoczęciem został poddany przez narożnik. Jak się okazało, powodem była kontuzja żeber.

  - W przedostatniej rundzie poczułem jakieś dziwne uczucie, takiego bólu nigdy nie czułem. Poczułem takie przeszycie z żeber w kierunku kręgosłupa. Każdy wyprowadzony lewy prosty to było jakby ktoś mi wbijał nóż w serce. Ból był niesamowity, w przerwie między rundami nie mogłem wziąć pełnego oddechu - wyjaśnił Mateusz Masternak w rozmowie z TVP Sport.

  Polak załamany po walce. "Chce mi się płakać"

  Wygląda na to, że ból jest skutkiem urazu odniesionego w niedzielnej walce, a nie jakiejś niedoleczonej kontuzji z okresu przygotowań do niej.

  - Kiedyś faktycznie miałem w tym miejscu połamane żebra, ale to było z 10-12 lat temu. Od tamtej pory stoczyłem wiele walk i wszystko było okej - mówił 36-latek. - Nie mam pojęcia, kiedy to się stało. Czy po szarpaninie czy jakimś uderzeniu. Nie wiem co powiedzieć... Chce mi się płakać - mówił załamany pięściarz.

  Czytaj także:

  /empe, TVP Sport

  Polecane

  Wróć do strony głównej

  Najnowsze: