Ukraińskie służby zlikwidowały zdrajcę. SBU pokazała zdjęcia z miejsca egzekucji

2023-12-11, 11:00

Ukraińskie służby zlikwidowały zdrajcę. SBU pokazała zdjęcia z miejsca egzekucji
SBU pokazała zdjęcia z miejsca likwidacji byłego deputowanego pod Moskwą i ostrzegła, że jego los spotka innych zdrajców. Foto: X/ServiceSsu&FB/ukrpravda

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy upubliczniła zdjęcia z likwidacji pod Moskwą byłego deputowanego Rady Najwyższej Iłły Kywy. Polityk zbiegł do Rosji. - Pamiętajcie, Rosja was nie obroni - oświadczył anonimowy funkcjonariusz SBU, która ostrzega, że taki los spotka też innych zdrajców ojczyzny. 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała fotografie z egzekucji polityka, który zdradził władze w Kijowie. - Ta wyjątkowa operacja specjalna SBU była przygotowywana przez długi czas i została pomyślnie zrealizowana przez Służbę - powiedział funkcjonariusz, cytowany w poniedziałek przez agencję Interfax-Ukraina. Ujawnił, że Illa Kywa był jednym z priorytetowych celów SBU, która "prowadziła" go od dawna, śledząc jego trasy poruszania się oraz codzienne nawyki.

"Rosja was nie ochroni"

Funkcjonariusz cytowany przez agencję Interfax-Ukraina podkreślił, że podobny los może spotkać innych zdrajców. - Nie zważając na poważną ochronę, SBU zlikwidowała go pod Moskwą... Jest to sygnał dla wszystkich zdrajców i zbrodniarzy wojennych, którzy przeszli na stronę wroga. Pamiętajcie - Rosja was nie ochroni - dodał rozmówca agencji.

SBU przekazała mediom fotografie z miejsca, w którym zabito Kywę. - Na zdjęciach ciało przestępcy Kywy leży na śniegu, a obok widać plamy krwi. Oddzielne, ekskluzywne wideo pokazuje punkt obserwacyjny, w którym na zdrajcę oczekiwała zasłużona kara. Nawiasem mówiąc, niedaleko od tego miejsca Kywa często nagrywał swoje liczne antyukraińskie filmy - powiedział rozmówca Interfaxu-Ukraina. Nagranie i zdjęcia z miejsca, w którym zginął Kywa, opublikował m.in. portal Ukrainska Prawda. 

Egzekucja

Kywę zabito 6 grudnia br. w jednej z podmoskiewskich miejscowości. Do jego likwidacji przyznała się SBU, która powiadomiła o egzekucji.

Kywa był w przeszłości pracownikiem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy oraz doradcą byłego szefa tego resortu Arsena Awakowa. W latach 2017-2019 stał na czele Socjalistycznej Partii Ukrainy, a następnie, do 2022 roku, był deputowanym prorosyjskiej partii Opozycyjna Platforma - Za Życie. W marcu 2022 r. został podejrzanym w śledztwie o zdradę stanu, następnie zaocznie aresztowano go oraz rozesłano za nim międzynarodowy list gończy.

Czytaj także:

PAP/kg

Polecane

Wróć do strony głównej

Najnowsze: