PŚ w skokach: Adam Małysz reaguje na kryzys. Trudna rozmowa z Thurnbichlerem

  2023-12-11, 17:17

  PŚ w skokach: Adam Małysz reaguje na kryzys. Trudna rozmowa z Thurnbichlerem
  Thomas Thurnbichler zna receptę na wyjście z kryzysu? . Foto: PAP/Grzegorz Momot

  Po bardzo nieudanym początku sezonu, atmosfera wokół kadry polskich skoczków jest coraz bardziej napięta. Według doniesień mediów, Adam Małysz żąda wyjaśnień od trenera Thomasa Thurnbichlera.

  >>> Zapraszamy do śledzenia naszego serwisu skokinarciarskie.polskieradio.pl

  Polscy skoczkowie rozczarowują w nowym sezonie Pucharu Świata. Podczas konkursów w Ruce, Lillehammer i Klingenthal ani jeden z reprezentantów Polski nie znalazł się w czołowej dziesiątce.

  Słaby start Polaków - jest konflikt w zespole?

  Po piątkowych kwalifikacjach w Klingenthal, w których Dawid Kubacki zajął piąte miejsce, wydawało się, że sytuacja idzie ku dobremu. Niestety, w konkursach 33-latek spisywał się słabiej. W sobotę zajął piętnaste miejsce - najwyższe w nowym sezonie Pucharu Świata, a dzień później został sklasyfikowany dopiero na 25. pozycji.

  Po zakończeniu zawodów na Vogtland Arenie czwarty zawodnik poprzedniego sezonu przyznał, że wciąż ma problem z odpowiednim odbiciem.

  Jak się okazało, trener Thomas Thurnbichler rozważał wycofanie Kubackiego ze startów w Pucharze Świata, jednak skoczek wolał występy w Klingenthal niż treningi.

  - Trener myślał o tym, abym tu nie przyjeżdżał. Ale ja chciałem tu być. Niby można coś naprawić, trenując, ale potem na zawody przyjeżdża się z niewiadomą, a tak wiem, że każdy krok, który zrobię naprzód, będzie widoczny w trakcie konkursów - wyjaśnił Dawid Kubacki w rozmowie z Eurosportem.

  Media: Małysz chce wyjaśnień

  Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz zapowiedział już w niedzielę, że w związku ze słabym startem sezonu zażąda wyjaśnień od pierwszego trenera, Thomasa Thurnbichlera. Według informacji portalu WP Sportowe Fakty, do ich spotkania dojdzie jeszcze w poniedziałek. 

  Znakomity przed laty skoczek będzie rozmawiał z Austriakiem na temat przyczyn zimowego falstartu oraz planu na dalszą część sezonu - rozmowa ma dotyczyć m.in. przygotowań do startu w Engelbergu.  

  *****

  Po rozegraniu sześciu konkursów Dawid Kubacki zajmuje dopiero 24. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 46 punktów. O cztery lokaty wyżej plasuje się najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, który uzbierał o dziesięć punktów więcej.

  W Pucharze Narodów prowadzi Austria przed Niemcami i Słowenią. Polska jest na ósmej pozycji.

   

  PŚ w skokach 2023/2024 
  Czytaj także:

  /empe, Eurosport 

  Polecane

  Wróć do strony głównej