Pogoda: śnieg, deszcz i marznące mgły. W nocy będzie bardzo niebezpiecznie na drogach

2023-12-14, 20:45

Pogoda: śnieg, deszcz i marznące mgły. W nocy będzie bardzo niebezpiecznie na drogach
Pogoda. Śnieg, deszcz i marznące mgły. Najnowsze prognozy. Foto: Shutterstock/PhotoRK

W nocy z czwartku na piątek wystąpią miejscowe opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi mgłami, szadzią oraz gołoledzią.

W nocy z czwartku na piątek w całym kraju będzie pochmurnie. Większe przejaśnienia będą możliwe jedynie w północnej połowie kraju.

Pogoda. Temperatury ujemne w całym kraju

- W całej Polsce spodziewamy się temperatur ujemnych. Skutkiem czego opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu - one mogą zamarzać na drogach i chodnikach. Wszędzie może być ślisko - ostrzegł synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Opady śniegu będą możliwe w północno-wschodniej części kraju. W centrum i na południu będą to opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Natomiast wysoko w górach padać będzie głównie śnieg.

- Dodatkowo w północnej połowie kraju, czyli na Pojezierzu Mazurskim, Pojezierzu Pomorskim oraz w północnej części Wielkopolski i północnej części Ziemi Lubuskiej spodziewamy się mgieł, które miejscami zostawiać będą szadź, ale ograniczą również widzialność do około 500 metrów - podkreślił synoptyk.

»Sprawdź prognozę pogody dla Twojego miasta w PolskieRadio24.pl«

Pogoda na piątek

W piątek zachmurzenie w przeważającej części kraju będzie duże. Przejaśnienia możliwe jedynie w południowo-wschodniej części Polski.

- Opady będą w całym kraju słabe i na ogół będzie padać śnieg, albo deszcz ze śniegiem. Tylko nad samym morzem będą to opady deszczu - podkreślił synoptyk IMGW.

Maksymalna temperatura wahać się będzie od -1 stopnia na Suwalszczyźnie i w Kotlinach Karpackich, od 1 do 3 stopni w centrum oraz na 4 stopnie na plusie na zachodzie kraju.

Wiatr będzie słaby we wschodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze będzie umiarkowany i czasami porywisty. - Te porywy nie będą silne i nie będą przekraczały 45 km/h - dodał synoptyk.

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

PAP/IAR/PR24/akg

Polecane

Wróć do strony głównej