Liga Narodów 2024: reprezentacja Polski siatkarzy zagra u siebie. Turniej finałowy w Atlas Arenie

2023-12-18, 12:55

Liga Narodów 2024: reprezentacja Polski siatkarzy zagra u siebie. Turniej finałowy w Atlas Arenie
Polscy siatkarze podczas meczu Ligi narodów 2023 . Foto: volleyballworld.com

Polska drugi rok z rzędu będzie gospodarzem turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy. Biało-Czerwoni w Łodzi będą bronić trofeum wywalczonego w tym roku w Gdańsku. Impreza odbędzie się w dniach 27-30 czerwca.


W turnieju finałowym zagra osiem drużyn - siedem najlepszych po fazie interkontynentalnej oraz Polska jako gospodarz. Zmagania będą się toczyć systemem pucharowym.

Łódź od lat gości największe siatkarskie imprezy. We wrześniu w Atlas Arenie reprezentacja Polski siatkarek wywalczyła awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. W 2021 roku odbyły się tam mistrzostwa świata kobiet, natomiast w 2014 roku mężczyzn. Łódź gościła także mistrzostwa Europy (2009 i 2019), klubowe mistrzostwa świata (2017), a także mecze Ligi Światowej, World Grand Prix i Ligi Mistrzów.

Dla Biało-Czerwonych przyszłoroczna edycja Ligi Narodów będzie okazją do przygotowania się do igrzysk olimpijskich, które 26 lipca rozpoczną się w Paryżu.

Sezon pełen sukcesów. "Najważniejszy awans na igrzyska"

Ostatni sezon reprezentacyjny był dla Biało-Czerwonych niezwykle udany. Reprezentacja Polski najpierw wygrała turniej finałowy Ligi Narodów, potem w Rzymie została mistrzem Europy, by w Chinach zrealizować swój trzeci, zdaniem wielu, najważniejszy cel na 2023 rok - awansowała na igrzyska w Paryżu.

Czytaj także:
/red

Polecane

Wróć do strony głównej