Trudne lądowanie na Heathrow. Nagranie mrozi krew w żyłach

2023-12-28, 17:50

Trudne lądowanie na Heathrow. Nagranie mrozi krew w żyłach
Mrożące krew w żyłach lądowanie Boeinga 777 na Heathrow. Foto: X/@BigJetTVLIVE

Wielką Brytanię nawiedził huragan Gerrit, który przyniósł ze sobą bardzo silne porywy wiatru. W efekcie doszło do wyboistego lądowania samolotu Boeing 777 na londyńskim Heathrow. Pokazujemy mrożące nagranie. 

Nad Wyspami Brytyjskimi szaleje obecnie huragan Gerrit. Porywisty wiatr i ulewy były prognozowane dla obszaru otaczającego lotnisko Heathrow. Wiatr miał osiągnąć prędkość nawet ponad 110 km/h.

Heathrow. Trudne lądowanie 

W klipie nakręconym przez entuzjastów lotnictwa BigJetTV można usłyszeć kamerzystę błagającego samolot o zatrzymanie się, gdy ten odbijał się od pasa startowego. 

Silne, boczne wiatry wykańczają nawet najbardziej doświadczonych pilotów, co widać na nagraniu. Widząc, jak samolot przechyla się na boki, można sobie wyobrazić, co w tamtym momencie przeżywali pasażerowie.

Jednak pomimo porywistego wiatru wywołanego przez huragan Gerrit pilotom samolotu Boeing 777 udało się bezpiecznie wylądować na londyńskim lotnisku.

W innych częściach Wielkiej Brytanii sztorm Gerrit przyniósł powodzie i zakłócił podróże, a najbardziej dotkniętym obszarem była Szkocja.

Czytaj więcej:

BBC/nt

Polecane

Wróć do strony głównej