Sylwester w Zakopanem. Uwaga mieszkańcy i turyści, zmiany w organizacji ruchu

2023-12-29, 08:18

Sylwester w Zakopanem. Uwaga mieszkańcy i turyści, zmiany w organizacji ruchu
Trwają przygotowania do "Sylwestra Marzeń z Dwójką". W Zakopanem będą zmiany w organizacji ruchu. Foto: Marcin Szkodzinski / Forum

W sylwestra na drogach dojazdowych do Zakopanego, jak i w samym mieście wystąpią utrudnienia w ruchu. Władze miasta zachęcają do korzystania na miejscu z komunikacji publicznej, a przyjeżdżającym i wyjeżdżającym, korzystanie z dróg alternatywnych.

Na zakopiańskiej Równi Krupowej odbędzie się koncert organizowany przez TVP "Sylwester Marzeń z Dwójką". Otwarcie bram wejściowych nastąpi o godz. 18. Koncert rozpocznie się o godz. 19.50. Wejście na teren imprezy masowej zgłoszonej na 30 tys. osób jest bezpłatny

"Wszystkich poruszających się samochodami zachęcamy do dobrego zaplanowania podróży oraz wzięcia pod uwagę możliwych utrudnień w ruchu, zarówno na drogach dojazdowych do Zakopanego, jak i w samym mieście. Zachęcamy wszystkich przyjeżdżających i wyjeżdżających do korzystania z dróg alternatywnych. Zachęcamy także do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz do poruszania się po Zakopanem pieszo lub komunikacją miejską" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zakopane.

Zmiany organizacji ruchu

W dniu 31 grudnia komunikacja miejska w Zakopanem będzie funkcjonować zgodnie z rozkładem jazdy, natomiast zostaną zmienione trasy przejazdu w obrębie centrum. Z obsługi zostaną wyłączone przystanki: Aleje 3-go Maja, Pomnik hr Władysława Zamoyskiego, Watra, Parcele Urzędnicze, Tetmajera, Grunwaldzka Ornak, Makuszyńskiego, Piłsudskiego "Start", Piłsudskiego TOPR, B. Czecha Skocznia, B. Czecha COS, Nowotarska Szkoła i Równia Krupowa.

W niedzielę od godz. 6. do poniedziałku rano w Zakopanem zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu. Dla ruchu samochodowego zostanie zamknięta ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Alejami 3. Maja, ul. Staszica, Weteranów Wojny i Zborowskiego - tam wjazd będzie możliwy tylko dla mieszkańców na podstawie dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. Na ul. Kamieniec - przy dojeździe do szpitala, będzie obowiązywać całkowity zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy.

REKLAMA

Dodatkowo, według decyzji policji, mogą zostać wyłączona z ruchu odcinki ulic: Aleje 3-go Maja od strony Ronda Solidarności, Aleje 3 Maja od ul. Kościuszki do ul. Krupówki oraz ul. Krupówki od ul. Aleje 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Zamoyskiego, ul. Witkiewicza i ul. Tetmajera. Decyzja o zamknięciu tych odcinków będzie zależna od rozwoju sytuacji na drogach. Ruchem będą kierować funkcjonariusze policji.

Bezpłatny parking przy stacji kolejowej

W przypadku wystąpienia bardzo dużego natężenia ruchu i blokowania się ulic, w celu szybszego rozładowania zatorów drogowych policja może wydać dyspozycję otwarcia szlabanu blokującego przejazd pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Orkana oraz będą kierować pojazdy na ten objazd.

W sylwestra będzie bezpłatnie dostępny parking zlokalizowany przy stacji kolejowej przy ul. Chramcówki 35 A. Zamknięte będą natomiast parkingi w centrum miasta: przy ul. Kościuszki, ul. Staszica, Al. 3-go Maja, ul. Sienkiewicza w dolnym odcinku.

Dodatkowe pociągi POLREGIO odjadą 31 grudnia z Krakowa do Zakopanego o godz. 15.43. Powrotne są zaplanowane na godz. 1.20 i 2.39.

REKLAMA

Czytaj także:

PAP/łl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej