Plany PLL LOT na 2024 rok. Nowe połączenia i zwiększona częstotliwość

2024-01-02, 03:02

Plany PLL LOT na 2024 rok. Nowe połączenia i zwiększona częstotliwość
Nowe połączenia PLL LOT w 2024 roku.Foto: Shutterstock/Markus Mainka

Trzy nowe kierunki, zwiększenie częstotliwości rejsów na niektórych połączeniach i powrót na najmłodsze chińskie lotnisko. Takie są plany Polskich Linii Lotniczych LOT na 2024 rok.

W tym roku po prawie czterech latach przerwy LOT wznowi regularne połączenia na trasie Warszawa - Ateny. Pierwszy samolot wystartuje do stolicy Grecji ze stołecznego portu imienia Fryderyka Chopina 11 kwietnia.

Regularny rejs do Arabii Saudyjskiej

Na 4 czerwca zaplanowano natomiast pierwszy regularny rejs do Arabii Saudyjskiej. W letniej siatce połączeń zaplanowano trzy rejsy tygodniowo do stolicy - Rijadu. Także w czerwcu polski przewoźnik wznowi regularne rejsy na lotnisko Daxing w Pekinie. Pierwszy samolot wylądował tam w połowie stycznia 2020 roku. Jednak z powodu wybuchu pandemii COVID-19 połączenie zostało szybko zawieszone. Samoloty LOT-u będą latać na to lotnisko cztery razy w tygodniu.

LOT podjął decyzję o otwarciu regularnego połączenia z Warszawy do Taszkentu. Pierwszy samolot do stolicy Uzbekistanu wystartuje 23 lutego. Ponadto LOT chce zwiększyć częstotliwość rejsów do stolicy Japonii, Tokio. W tej chwili rejsy odbywają się cztery razy w tygodniu. Od kwietnia będzie to sześć lotów tygodniowo.

Posłuchaj

Prezes PLL LOT Michał Fijoł o nowych połączeniach PLL LOT w 2024 roku (IAR) 0:14
+
Dodaj do playlisty

Zwiększona częstotliwość

Samoloty LOT-u będą też częściej latać między innymi do stolicy Gruzji Tbilisi, do stolicy Armenii - Erywania oraz do stolicy Azerbejdżanu - Baku. Także w kwietniu zostanie zwiększona częstotliwość rejsów na trasie Warszawa - Seul z czterech do sześciu tygodniowo.

W wakacje LOT uruchomi kilka bezpośrednich połączeń z lotniska w Radomiu. Będzie można dolecieć stamtąd między innymi do Prevezy w Grecji i do stolicy Albanii - Tirany.

Czytaj także:

IAR/jb

Polecane

Wróć do strony głównej