Ułatwienia wjazdowe i bezpośrednie połączenia. Samolotem LOT z Polski do Rijadu w Arabii Saudyjskiej
PLL LOT uruchomią od 4 czerwca przyszłego roku bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa - Rijad w Arabii Saudyjskiej - poinformował przewoźnik. To kolejny uruchomiony kierunek przewidziany w strategii LOT na lata 2024-2028.
2023-12-06, 13:19
Jak dodano w komunikacie, rejsy będą realizowane we wtorki, czwartki i niedziele o 15.20 samolotami typu Boeing 737 MAX 8. W drogę powrotną zabiorą pasażerów w poniedziałki, środy i piątki o 1.25 czasu lokalnego. LOT z Warszawy do stolicy Arabii Saudyjskiej potrwa 6,5 godziny.
Spółka wskazała, że Rijad to - po Atenach - kolejny uruchomiony kierunek, uwzględniony w strategii PLL LOT na lata 2024-2028.
Umowa o bezpośrednich połączeniach
Jak podkreślił prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Fijoł, z uwagi na rosnącą współpracę gospodarczą oraz dużą liczbę prowadzonych inwestycji, Arabia Saudyjska stanowi perspektywiczny rynek dla polskiego biznesu.
- Cieszy nas otwarcie Arabii Saudyjskiej na turystykę, czego najlepszym dowodem jest umowa o bezpośrednich połączeniach lotniczych między tym krajem a Polską oraz ułatwienia wjazdowe dla obywateli Unii Europejskiej. Wierzę, że Rijad będzie interesującym kierunkiem dla osób, które lubią poznawać nowe, nieoczywiste miejsca - przekazał.
REKLAMA
LOT przypomniał, że w czerwcu tego roku Arabia Saudyjska poszerzyła krąg państw objętych systemem wiz elektronicznych o kraje Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Jak zaznaczył LOT, otworzyło to przed turystami z Zachodu dostęp do szerokiej listy atrakcji tego kraju. Wśród nich m.in. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO historyczne miasta i obiekty starożytnej kultury, meczety o unikalnych walorach historycznych, pustynie, a także największe na świecie, liczące do 6 tys. lat oazy.
8 mln pasażerów i 85 tys. lotów
LOT uruchomi także od 23 lutego 2024 r. bezpośrednie połączenie rozkładowe na trasie Warszawa - Taszkent w Uzbekistanie.
PLL LOT bezpośrednio latają do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługiwane są Boeingami 787 Dreamliner. LOT w ubiegłym roku przewiózł 8 mln pasażerów, wykonując ponad 85 tys. lotów.
Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,3 proc. udziałów w spółce, a 30,7 proc. posiada Polska Grupa Lotnicza. PGL należy w 100 proc. do Skarbu Państwa.
REKLAMA
PR24.pl, IAR, PAP, DoS
REKLAMA