1. liga: hitowy transfer Znicza Pruszków. Radosław Majewski wrócił do domu

2024-01-31, 17:50

1. liga: hitowy transfer Znicza Pruszków. Radosław Majewski wrócił do domu
Radosław Majewski. Foto: Twitter/MKS Znicz Pruszków

Były piłkarz reprezentacji Polski Radosław Majewski podpisał kontrakt z pierwszoligowym Zniczem Pruszków, w którym zaczynał karierę. 37-letni pomocnik występował m.in. w Groclinie Grodzisk Wlkp., Polonii Warszawa, Nottingham Forest, Lechu Poznań, Pogoni Szczecin i Wieczystej Kraków.

"W CV Radka znajdziemy ponad 150 meczów w angielskiej Championship, 170 meczów w Ekstraklasie, eliminacje Pucharu UEFA, kwalifikacje Ligi Europy, prawie 30 meczów w greckiej ekstraklasie (w barwach AS Veria - PAP). To ogrom doświadczenia, którym Radek zasila drużynę pod wodzą Mariusza Misiury. Wraca też najlepszy wychowanek w historii Znicza, więc radość podwójna" - napisano na stronie Znicza.

W poprzednim sezonie Majewski był piłkarzem trzecioligowej Wieczystej Kraków (czwarty poziom). Jesienią przechodził rehabilitację po operacji kolana. Od kilku tygodni doświadczony pomocnik trenował ze Zniczem.

"Radek od jakiegoś czasu pojawiał się na treningach naszej drużyny. Sprawdzał, jak będzie czuć się po przebytym urazie. Na początku przygotowań do obecnej rundy wziął udział w testach wydolnościowych, które dały jeden z najlepszych wyników w drużynie" - dodano w oświadczeniu klubu z Pruszkowa.

Sam zawodnik podkreślił, że jeszcze nigdy nie występował w pierwszej lidze w kraju.

- To jedyna liga w Polsce, w której nie grałem. Będzie dobrym dopełnieniem mojej kariery. Z sentymentem wracam do Znicza po 16 latach gry w innych klubach i ligach - przyznał Majewski.

- Chciałbym pokazać młodym piłkarzom, że można wrócić po ciężkiej kontuzji więzadła krzyżowego do gry na dobrym poziomie. Miałem dwie już takie kontuzje, ale dzięki ciężkiej pracy wracam znów na poziom centralny. Nie ma znaczenia, co mówią inni, nie ma znaczenia wiek. Wracam, żeby jak najwięcej dać drużynie i pokazać wszystkim, że można - dodał.

W reprezentacji Polski Majewski rozegrał dziewięć meczów w latach 2007-13.

Czytaj także:

bg/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej