Super Lig: Krzysztof Piątek odwrócił losy meczu. Hat-trick Polaka zapewnił komplet punktów [WIDEO]

2024-01-28, 14:14

Krzysztof Piątek popisał się hat-trickiem w meczu z Konyasporem. Foto: AA/ABACA/Abaca/East News

Krzysztof Piątek zdobył trzy bramki, a jego Başakşehir pokonał na wyjeździe Konyaspor 3:2 (0:2) w meczu 23. kolejki tureckiej Super Lig.

W niedzielnym meczu gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, a oba gole strzelił Duńczyk Louka Prip. W drugiej połowie Piątek dał popis gry, zdobywając bramki w 67. minucie (z rzutu karnego), 79. i 90+2.

W tabeli Istanbul Basaksehir zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 30 punktów. Prowadzi Fenerbahce Stambuł - 57.

Piątek trafił do tureckiego klubu w lipcu 2023 roku. W przeszłości występował w barwach Lechii Dzierżoniów, Zagłębia Lubin, Cracovii, Genoi, Milanu, Herthy Berlin, Fiorentiny i Salernitany.

W reprezentacji Polski rozegrał dotychczas 27 meczów i strzelił 11 goli.