Serie A: Piotr Zieliński opuści Napoli. Po tych słowach wszystko już jasne: nie ma mowy o zemście

2024-02-03, 21:58

Serie A: Piotr Zieliński opuści Napoli. Po tych słowach wszystko już jasne: nie ma mowy o zemście
Piotr Zieliński opuści SSC Napoli po ośmiu latach gry w tym klubie . Foto: PAP/Avalon/AllShotLive / Avalon

Prezydent SSC Napoli Aurelio De Laurentiis potwierdził, że po zakończeniu sezonu Piotr Zieliński opuści SSC Napoli. Co więcej, włoski działacz zapewnił, że brak zgłoszenia Polaka do kadry na Ligę Mistrzów nie jest z jego strony zemstą za nieprzedłużenie kontraktu. - To wspaniały człowiek i topowy piłkarz - powiedział o pomocniku De Laurentiis.

Piotr Zieliński występuje w SSC Napoli od 2016 roku, jednak od kilku miesięcy coraz więcej mówiło się o odejściu polskiego pomocnika, którego kontrakt wygasa z końcem czerwca.

Zieliński skreślony. De Laurentiis tłumaczy

29-latek był łączony z odejściem do Interu Mediolan. Wygląda na to, że zmiana barw klubowych przez reprezentanta Polski jest już przesądzona. Potwierdził to sam właściciel klubu z południa Włoch.

Aurelio De Laurentiis odniósł się do faktu, że SSC Napoli nie zgłosiło "Ziela" do kadry na mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie. Niektóre włoskie media uznały to za zemstę wobec piłkarza, który zdecydował się opuścić klub po sezonie.

- Musieliśmy zrezygnować z Zielińskiego, zawodnika, którego znamy i o którym wiemy, co może dać na boisku. Ale teraz musimy sprawdzić, już pod kątem kolejnego sezonu, nowych piłkarzy. Zobaczyć, jak grają - tłumaczył właściciel klubu spod Wezuwiusza.

Według De Laurentiisa, trzeba już budować kadrę na kolejny sezon. - Nie ma mowy o zemście. To bardzo dobry chłopak i zawodnik z najwyższej półki, ale dokonał wyboru. Od 1 lipca nie będzie go już z nami i musimy sprawdzić inne opcje, żeby zobaczyć, kogo zostawić - wyjaśnił działacz.


Posłuchaj

Ruch transferowy Zielińskiego ocenia były reprezentant Polski, a obecnie menadżer piłkarski - Cezary Kucharski. (IAR) 1:03
+
Dodaj do playlisty

 

Nie będzie polskiej rywalizacji

Decyzja neapolitańczyków oznacza, że nie dojdzie do "polskiej" rywalizacji w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rywalem SSC Napoli w walce o ćwierćfinał będzie bowiem FC Barcelona, której napastnikiem jest Robert Lewandowski.

Pierwszy mecz odbędzie się 21 lutego we Włoszech, rewanż zaplanowano na 12 marca w Katalonii.


Posłuchaj

Cezary Kucharski uważa, że Zielińskiego czeka teraz trudny i wymagający okres. (IAR) 0:50
+
Dodaj do playlisty

 

Czytaj także:

/empe, IAR

Polecane

Wróć do strony głównej