Strzelanina w kościele w Houston w Teksasie. Dwie osoby ranne, w tym dziecko

2024-02-12, 02:50

Strzelanina w kościele w Houston w Teksasie. Dwie osoby ranne, w tym dziecko
Do strzelaniny doszło w Lakewood Church w Teksasie. Foto: University of College/ Shutterstock

Dwie osoby, w tym 5-letni chłopiec, zostały w niedzielę ranne podczas strzelaniny w dawnej hali sportowej przerobionej na kościół w Houston, w Teksasie w Stanach Zjednoczonych - poinformowały władze. Sprawczyni strzelaniny zginęła zastrzelona przez świadków ataku.

Jak poinformowała policja w Houston strzelaninę rozpoczęła niespodziewanie uzbrojona w karabin kobieta, która weszła do kościoła z 5 letnim chłopcem w przerwie między modłami odprawianymi przez znanego pastora i kaznodzieja telewizyjnego Joela Osteena.

W hali, która może pomieścić 16 800 osób, wybuchła panika. Ludzie w popłochu próbowali wydostać się na zewnątrz. Po krótkiej wymianie ognia kobieta została zastrzelona przez dwóch policjantów po służbie.

Ciężko ranne 5-letnie dziecko

Szef policji w Houston Troy Finner powiedział, że ciężko ranny został towarzyszący kobiecie chłopiec. W stanie krytycznym został odwieziony do szpitala. Finner dodał, że nie jest jasne czy dziecko zostało zranione przez kobietę czy przez policjantów. Ranny został też 57-letni mężczyzna.

Nie wiadomo też jakie były motywy działania kobiety. Finner podkreślił, że "szybkie unieszkodliwienie kobiety zapobiegło znacznie większej licznie ofiar".

Jak powiedział szef miejscowej policji na konferencji prasowej, sprawczynią strzelaniny była kobieta w wieku mniej więcej 30, 35 lat, uzbrojona w broń długą, miała na sobie płaszcz przeciwdeszczowy i plecak. Kobieta groziła też, że jest uzbrojona w bombę. Policja przeszukała jej samochód i plecak, ale nie znalazła materiałów wybuchowych. 

Kazania i nabożeństwa odprawiane przez 60-letniego Osteena są transmitowane na żywo przez staje telewizyjne i oglądane przez miliony widzów w USA. 

Czytaj także: 

PAP, IAR/ mbl

Polecane

Wróć do strony głównej