Media: Andrzej Fonfara wraca na ring po 6 latach emerytury. Walka już w kwietniu

2024-02-16, 11:20

Media: Andrzej Fonfara wraca na ring po 6 latach emerytury. Walka już w kwietniu
Andrzej Fonfara. Foto: Minas Panagiotakis/AFP/EAST NEWS

Andrzej Fonfara wznawia karierę bokserską - informuje dziennikarz Przemysław Garczarczyk. "Polski Książę" ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2018 roku, kiedy pokonał przed czasem Ismayla Sillaha. Na ring ma wrócić w kwietniu tego roku.

Po starciu z Sillahem Fonfara miał walczyć z Edwinem Rodríguezem, jednak zaplanowane na 9 marca 2019 roku starcie nie doszło do skutku. "Nie mam już serca do boksu" - napisał na Facebooku Polak, oficjalnie kończąc karierę.

Na sportowej emeryturze Fonfara postanowił jednak "dorobić" na jednej z gal typu freak fight, gdzie w 15 sekund pokonał Marcina Najmana w pojedynku na zasadach MMA. Teraz "Polski Książę" w wieku 36 lat ma wrócić do poważnego sportu.

- 27 kwietnia wraca Andrzej Fonfara po przerwie. 27 kwietnia 2024 roku to jest ta wstępnie zarezerwowana data dla Andrzeja Fonfary. Pewne rzeczy wymagają jeszcze uściślenia, ale powrót jest bardzo blisko i ma być w stu procentach na serio, żadne cele charytatywne - poinformował na swoim youtube'owym kanale Przemysław Garczarczyk.

Portal boxrec.com dodaje, że pojedynek odbędzie się 27 kwietnia w Hoffman Estates. Na razie nie wiadomo, kto będzie rywalem mistrza świata organizacji IBO i WBC, Fonfara nie komentuje doniesień na temat swojego powrotu, ale w jego mediach społecznościowych możemy zobaczyć wiele materiałów z treningów.

Dotychczasowy bilans Fonfary na zawodowych ringach to 30 zwycięstw i 5 porażek. 18 wygranych zanotował przez nokaut, a przegrał w ten sposób trzy walki.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej