Koniec ferii zimowych 2024. Uczniowie w poniedziałek wracają do szkół

2024-02-25, 07:30

Koniec ferii zimowych 2024. Uczniowie w poniedziałek wracają do szkół
Niedziela ostatnim dniem ferii zimowych. Foto: Shutterstock/Astrid Gast

Niedziela jest ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, którzy dwutygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju. Ich ferie zaczęły się 10 lutego.

W pozostałych województwach ferie zakończyły się dwa, trzy lub cztery tygodnie temu. Od 13 do 28 stycznia ferie mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Od 20 stycznia do 4 lutego odpoczywali uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 27 stycznia do 11 lutego przerwę w nauce mieli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Ferie zimowe 2024

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie: np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym - na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły wyłączone są województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Następna przerwa w nauce w szkołach - na Wielkanoc - będzie od 28 marca do 2 kwietnia.

Czytaj więcej:

PAP/nt/mpkor

Polecane

Wróć do strony głównej