Awantura przed klubem w Gdańsku. 30-letni nożownik usłyszał zarzuty

2024-02-26, 22:18

Awantura przed klubem w Gdańsku. 30-letni nożownik usłyszał zarzuty
Zaatakował nożem przed klubem. Mężczyzna z Elbląga usłyszał zarzuty.Foto: Grzegorz Czapski/Shutterstock/@PomorskaPolicja/X

Po awanturze przed klubem przy ul. Elektryków w Gdańsku 30-letni mieszkaniec Elbląga usłyszał zarzuty udziału w bójce z użyciem noża, w której kilka osób zostało rannych. Prokuratura zwróci się do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała w poniedziałek wieczorem, że 30-letni mieszkaniec Elbląga usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża, której skutkiem było ranienie dwóch osób na czas powyżej siedmiu dni oraz jednej, której obrażenia zagrażały życiu.

- Podejrzany złożył wyjaśnienia. Nie przyznał się do winy. Twierdził, że jego reakcja była obroną - powiedziała prokurator Wawryniuk i dodała, że po czynnościach prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi od 3 do 20 lat więzienia.

Zarzuty wobec podejrzanego rozszerzą się, bo prokuratura czeka na opinie dotyczące stanu zdrowia dwóch pozostałych pokrzywdzonych podczas bójki przed klubem. Drugi z zatrzymanych po bójce, 24-letni Węgier, został przesłuchany w charakterze świadka. Nie usłyszał zarzutów w związku z zajściem.

Gdańsk. Awantura przed klubem

Do awantury przed klubem przy ul. Elektryków w Gdańsku doszło w niedzielę ok. godz. 1.30 w nocy. Na skutek zdarzenia pięć osób zostało rannych i trafiło z obrażeniami po użyciu noża do szpitala.

Bezpośrednio po bójce policja zatrzymała dwie osoby - 24-letniego Węgra i 30-letniego mieszkańca Elbląga.

Czytaj także:

PAP/jb

wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej