Protest rolników w Warszawie. Część ruchu jest przywracana, sprawdź, gdzie wciąż są utrudnienia [MAPA]

2024-02-27, 14:35

Protest rolników w Warszawie. Część ruchu jest przywracana, sprawdź, gdzie wciąż są utrudnienia [MAPA]
Protest rolników w Warszawie. Część ruchu jest przywracana, sprawdź, gdzie wciąż są utrudnienia [MAPA]. Foto: PR

Trwa protest rolników w Warszawie. Przywracany jest ruch w Alejach Jerozolimskich i na Marszałkowskiej. Kursują już tramwaje, stopniowo na trasy podstawowe wracają autobusy komunikacji miejskiej - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego

Na ulicy Przyczółkowej, jednej z ważnych ulic Wilanowa, będącej jednocześnie wjazdem do stolicy od Konstancina-Jeziornej jest blokada - informowało wcześniej Polskie Radio Kierowców.

- Protestujący rolnicy zajęli przejście dla pieszych - powiedziała Polskiemu Radiu komisarz Marta Gierlicka, rzeczniczka prasowa Komendanta Stołecznego Policji. 

- Rolnicy cyklicznie wchodzą na przejścia dla pieszych, a po kilku minutach schodzą z niego i przepuszczają oczekujące pojazdy. Ruch w tym miejscu jest zdecydowanie spowolniony. Na miejscu, o bezpieczeństwo dbają stołeczni policjanci. Apeluję do kierowców o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów ruchu drogowego, prosimy także o wyrozumiałość - mówiła Marta Gierlicka.  

Zablokowane jest przejście dla pieszych na wysokości ulicy Pałacowej w ciągu Przyczółkowej. Utrudnienia potrwają do odwołania

Protest rolników w Warszawie. Trasa marszu prowadzi z centrum pod KPRM. Będą utrudnienia w ruchu

We wtorek warszawiacy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu samochodowym oraz komunikacji zbiorowej. W stolicy rolnicy protestują domagając się uproszczenia i ograniczenia wymogów Zielonego Ładu, ograniczenia napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz poprawy opłacalności produkcji rolnej.

Czytaj także: 

Przed południem rolnicy zgromadzili się w rejonie placu Defilad w ścisłym centrum Warszawy, pod PKiN. Następnie przeszli al. Jerozolimskimi w kierunku Ronda de Gaulle'a, potem do pl. Trzech Krzyży, ul. Wiejskiej i dalej przed siedzibę Prezesa Rady Ministrów w al. Ujazdowskich. Policjanci na bieżąco mogą wyłączać poszczególne ulice na czas przemarszu.

»Więcej informacji o warunkach drogowych i utrudnieniach w ruchu znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

Policja apeluje o stosowanie się do poleceń kierujących ruchem, a także o cierpliwość i wyrozumiałość. W miarę możliwości wskazana jest przesiadka z samochodu do komunikacji zbiorowej.


Protest Rolników. Mapa utrudnień w Warszawie. Oprac. Polskie Radio Protest Rolników. Mapa utrudnień w Warszawie. Oprac. Polskie Radio
Protest rolników w Warszawie. Utrudnienia w ruchu autobusów i tramwajów

Komunikacja miejska może kursować zmienionymi trasami. Informacje o wyłączeniach z ruchu poszczególnych przystanków, odcinków tras i objazdach można znaleźć na stronach internetowych Warszawskiego Transportu Publicznego.

Przed godziną 13.00 ZTM poinformował, że przywracane jest kursowanie tramwajów wzdłuż ul. Marszałkowskiej. Linie 4, 15, 18 i 35 wracają na swoje trasy. Autobusy sukcesywnie wracają na swoje trasy przez ul. Marszałkowską oraz w Al. Jerozolimskich od ronda Dmowskiego do Dworca Centralnego.

Protesty trwają też pod Warszawą. Stołeczna policja poinformowała, że protestują rolnicy na DK92. "Od miejscowości Bieniewo-Parcela protestujący przejadą w kierunku Warszawy przez Błonie, Ożarów Mazowiecki do Bronisz na ul. Świerkową. Następnie zawrócą i tą samą trasą powrócą do Bieniewa-Parceli" - podała policja.

Czytaj także: 

[ZOBACZ TAKŻE] Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski gościem Polskiego Radia: 

PolskieRadio24.pl/ mbl, jmo

Polecane

Wróć do strony głównej