Wypadek w Gdańsku. W zderzeniu autobusu z tramwajem 13 osób zostało poszkodowanych

2024-02-27, 11:55

Wypadek w Gdańsku. W zderzeniu autobusu z tramwajem 13 osób zostało poszkodowanych
Do zderzenia autobusu i tramwaju doszło przed godz. 10.00 na al. Hallera w Gdańsku. Foto: x.com/KM_PSP_GDANSK

Do wypadku doszło ok. godz. 10.00 w Gdańsku. - Na wysokości zajezdni przy alei Hallera zawracający do bazy autobus bez pasażerów wjechał pod tramwaj - mówi mł. bryg. Michał Mańkowski z gdańskiej straży pożarnej. Poszkodowanych zostało 13 osób, w tym dwie poważniej.

Do zderzenia doszło we wtorek rano w al. Hallera w Gdańsku. - Zgłoszenie o zderzeniu wpłynęło do służb przed godz. 10.00 - poinformował dyżurny stanowiska kierowania KW PSP w Gdańsku. Z relacji wynika, że o godz. 9.50 pusty autobus, tylko z kierowcą, zawracał do zajezdni.

Kierowca autobusu nie zauważył nadjeżdżającego z lewej strony tramwaju i doszło do zdarzenia - powiedział mł. bryg. Michał Mańkowski. Dodał, że w wyniku wypadku tramwaj niefortunnie uderzył w słup trakcyjno-oświetleniowy, który częściowo się przechylił. Podkreślił, że może to stanowić utrudnienie w dopuszczeniu do ruchu pojazdów w al. Hallera. 

Kilkanaście osób poszkodowanych

- Mam informacje o 13 osobach poszkodowanych, z czego 8 osób ma zostać albo już zostało zabranych do szpitala - powiedział dyżurny. Na miejscu pracuje sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Mł. bryg. Michał Mańkowski, informując o stanie poszkodowanych, podkreślił, że urazy dotyczyły głównie kończyn i głowy. Wśród rannych było także dziecko.

Utrudnienia w ruchu

W związku ze zdarzeniem wstrzymano ruch tramwajowy w al. Hallera, na odcinku Mickiewicza-al. Płażyńskiego. "Tramwaje linii 3 z Łostowic i 5 z Oliwy od ul. Mickiewicza kursują do pętli Zaspa, a wozy linii 5 z Nowego Portu i 3 z Brzeźna Domu Zdrojowego zawracają w Brzeźnie na wysokości al. Płażyńskiego. Na trasie al. Płażyńskiego-al. Hallera-Mickiewicza-pl. Komorowskiego-Chrobrego-Kościuszki-al. Hallera-al. Płażyńskiego kursują autobusy zastępcze" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Posłuchaj

Michał Mańkowski z gdańskiej straży pożarnej o okolicznościach wypadku (IAR/Radio Gdańsk) 0:33
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

IAR/PAP/Radio Gdańsk/st/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej