Wypadek w Motarzynie. Dziewięć osób rannych po zderzeniu busa z osobówką

2024-02-25, 17:05

Wypadek w Motarzynie. Dziewięć osób rannych po zderzeniu busa z osobówką
Po wypadku w Motarzynie cztery osoby trafiły na SOR. Foto: Policja

Dziewięć osób odniosło rany w zderzeniu w niedzielę samochodu osobowego Audi z busem marki Fiat na drodze wojewódzkiej nr 210 w Motarzynie w powiecie słupskim - podała straż pożarna. Według policji do wypadku doprowadziło nieustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu.

W niedzielę o godz. 13.40 w Motarzynie przy ul. Słonecznej na drodze wojewódzkiej nr 210 w kierunku Bytowa samochód osobowy zderzył się z busem - poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa.

- Dziewięć osób zostało rannych, w tym ośmiu obcokrajowców z busa. Wszyscy są przytomni - dodał Płusa.

Wypadek w Motarzynie. Cztery osoby zabrane na SOR

Z kolei rzecznik słupskiej straży pożarnej Piotr Basarab przekazał Polskiemu Radiu Koszalin, że wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach.

- Uskarżali się na urazy i zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego - poinformował.

Jak przekazała później policja w komunikacie, w wyniku zderzenia pojazdów kierująca audi z urazem ręki oraz trzech pasażerów fiata zostali zabrani na SOR.

Zderzenie na skrzyżowaniu w Motarzynie

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, to 50-letnia kobieta z osobówki doprowadziła do zderzenia - na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w stronę Bytowa kierowcy busa. Kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej i pięć karetek ratownictwa medycznego.

Czytaj także:

IAR/PAP/fc

wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej