Izrael obawia się kolejnych ataków. "Hezbollah i Hamas zamierzają wykorzystać ramadan"

2024-02-27, 21:55

Izrael obawia się kolejnych ataków. "Hezbollah i Hamas zamierzają wykorzystać ramadan"
Minister obrony Izraela ostrzega przed działaniami Hamasu w czasie ramadanu.Foto: Anas-Mohammed/Shutterstock

We wtorek izraelski minister obrony ostrzegł, że Iran, Hezbollah i Hamas zamierzają wykorzystać rozpoczynający się 10 marca muzułmański święty miesiąc ramadan do realizacji drugiego etapu planu, który rozpoczął się 7 października 2023 roku przeprowadzonym ze Strefy Gazy atakiem Hamasu na Izrael.

Przemawiając w Centralnym Dowództwie Sił Obronnych Izraela (IDF) Galant powiedział, że Hamas, wspierany przez Iran i Hezbollah, do realizacji swojego planu w czasie ramadanu zamierza wykorzystać głównie Wzgórze Świątynne w Jerozolimie.

Izrael obawia się ataków

- Nie możemy dawać Hamasowi tego, czego nie był w stanie osiągnąć od początku wojny - mówił Galant i przestrzegł przed "nieodpowiedzialnymi oświadczeniami, które w krótkim czasie mogą skutkować eskalacją konfliktu". 

Według portalu Times of Israel uwagi szefa resortu obrony skierowane były pod adresem ministra bezpieczeństwa narodowego Itamara Ben Gwira.

Times of Israel przypomina, że Ben Gwir dążył do nałożenia ograniczeń na Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu, by uniemożliwić im modlitwę na Wzgórzu Świątynnym w czasie ramadanu, a także podobno nalegał na zakazanie arabskim obywatelom Izraela poniżej 70. roku życia odwiedzania tego miejsca w trakcie muzułmańskiego świętego miesiąca.

Czytaj także:

>>> ZOBACZ TAKŻE: ATAK HAMASU NA IZRAEL <<<

PAP/IAR/jb

Polecane

Wróć do strony głównej