Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Skradziono plany bezpieczeństwa, trwa śledztwo

2024-02-28, 08:36

Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Skradziono plany bezpieczeństwa, trwa śledztwo
26 lipca rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Paryżu. Foto: Shutterstock/Keitma

Laptop i dwa pendrive'y z danymi dotyczącymi planów bezpieczeństwa igrzysk olimpijskich w Paryżu zostały skradzione. Informację potwierdziła francuska policja, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Skradziono plany bezpieczeństwa

Francuska telewizja BFMTV ujawniła, że w miniony poniedziałek skradziono plany zabezpieczenia igrzysk. Do zdarzenia doszło w jednym z pociągów, którym podróżował 56-letni urzędnik, przewożący wrażliwe dane na twardym dysku laptopa oraz w pamięciach zewnętrznych. Sprzęt umieścił na półce nad swoim siedzeniem, jednak gdy szykował się do przesiadki, zauważył, że urządzenia zniknęły.

Mężczyzna niezwłocznie zgłosił sprawę francuskiej policji. Służby rozpoczęły śledztwo. W jego ramach są wykorzystywane m.in. materiały z monitoringu.

Paryskie igrzyska olimpijskie rozpoczną się 26 lipca. Weźmie w nich udział ok. 10 tys. sportowców. Porządku podczas imprezy ma pilnować dwa tys. policjantów. Organizatorzy spodziewają się, że igrzyska mogą przyciągnąć do stolicy Francji nawet siedem milionów kibiców.

Francja ma problemy z przestępczością

We Francji drażliwym tematem wciąż pozostaje aspekt ograniczenia przestępczości. Już w listopadzie 2022 roku uruchomiono plan "zerowej przestępczości”, który obejmuje szeroki zakres działań w samym Paryżu, ale także w rejonie Saint-Denis. Już dzisiaj wzmocnione patrole policji są częściej widoczne w tych rejonach miasta, gdzie występują problemy.

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji od momentu uruchomienia programu aresztowano ponad 100 tys. osób za kradzieże, handel uliczny, przemoc, przestępstwa związane z narkotykami czy posiadanie broni bez stosownego zezwolenia.Igrzyska olimpijskie w Paryżu będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Jesteśmy oficjalnym nadawcą radiowym tej imprezy.

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca.

*

Czy reprezentacja Polski zagra na Euro 2024? Kto jest faworytem mistrzostw Europy? Jak polscy sportowcy spiszą się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski przewidują przebieg najważniejszych imprez w 2024 roku:

Czytaj także:
bg/leparisien.fr/red

Polecane

Wróć do strony głównej