Joe Biden przeszedł okresowe badania. Czy jest zdolny do wykonywania obowiązków?

2024-02-29, 06:30

Joe Biden przeszedł okresowe badania. Czy jest zdolny do wykonywania obowiązków?
Joe Biden . Foto: Gints Ivuskans/Shutterstock

Prezydent USA Joe Biden przeszedł w środę rutynowe badania lekarskie. Według opublikowanej przez Biały Dom opinii lekarzy prezydent USA jest zdolny do pełnienia wszelkich obowiązków związanych ze sprawowaną funkcją. Z informacji lekarzy wynika, że prezydent nie ma żadnych zaburzeń poznawczych i innych problemów z tym związanych.

Joe Biden udał się w środę rano do Wojskowego Centrum Medycznego im. Waltera Reeda, gdzie spędził ponad 4 godziny. W tym czasie przeszedł pełne badania kontrolne.

Badania prezydenta USA

Po powrocie do Białego Domu wrócił do pracy, a dziennikarze dopytywali, co powiedzieli lekarze. - Że wyglądam zbyt młodo - zażartował. Joe Biden powiedział, że badania nie wykazały żadnych nowych problemów zdrowotnych.

"Prezydent nadal jest zdolny do pełnienia służby i wykonuje wszystkie swoje obowiązki, bez żadnych wyjątków lub udogodnień" - napisał doktor Kevin O'Connor.

Brak poważnych chorób

Z liczącego 5 stron raportu wynika, że Joe Biden odczuwa zwiększony dyskomfort w lewym biodrze, a badanie wykazało "łagodne zmiany artretyczne". Doktor O'Connor napisał też, że bardzo szczegółowe badanie neurologiczne nie wykazało żadnych zaburzeń, oznak udaru, stwardnienia rozsianego ani choroby Parkinsona.

Według lekarza Joe Biden wykazał doskonałe zdolności motoryczne. "Chód prezydenta jest sztywny w wyniku zapalenia stawów, ale nie pogorszył się od zeszłego roku" - napisał Kevin O'Connor.

Posłuchaj

Prezydent USA Joe Biden przeszedł wczoraj rutynowe badania lekarskie. Według opublikowanej przez Biały Dom opinii lekarzy prezydent USA jest zdolny do pełnienia wszelkich obowiązków związanych ze sprawowaną funkcją. Z Waszyngtonu Marek Wałkuski (IAR) 0:43
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

IAR/jb/jmo

wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej