Szczecin. Kierowca potrącił kilkanaście osób i uciekł. Jest już w rękach policji

2024-03-01, 16:40

Szczecin. Kierowca potrącił kilkanaście osób i uciekł. Jest już w rękach policji
Szczecin. Wypadek przy placu Rodła. Rozpędzone auto wjechało w grupę pieszych, kilkunastu rannych. Zdjęcia dzięki uprzejmości Radia Szczecin. Foto: Robert Stachnik/ Radio Szczecin

Policja zatrzymała sprawcę wypadku, do którego doszło po południu w Szczecinie - poinformował wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski. Po południu rozpędzone auto wjechało w grupę ludzi, poszkodowanych zostało co najmniej 19 osób, z czego dwie są w stanie krytycznym.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak poinformował, że akcja ratownicza po wypadku w centrum miasta jest opanowana. Po godzinie 15 rozpędzone auto potrąciło grupę pieszych stojących na przejściu dla pieszych.  

Jak powiedział dziennikarzom na miejscu rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej, dwie osoby w stanie krytycznym są stabilne, a na miejscu były opatrywane osoby lekko ranne. Wśród poszkodowanych jest sześcioro nastolatków, żaden z nich nie jest w stanie krytycznym.

W sumie, w tym i innym zdarzeniu z udziałem tego samego auta, zostało rannych kilkanaście osób.

Wypadek w Szczecinie. Kilkanaście osób rannych. Sprawca ujęty przez policję

Kierowca forda focusa najpierw wjechał na chodnik w ciągu al. Wyzwolenia przez torowisko tramwajowe, a następnie uderzył w grupę pieszych przy placu Rodła. Potem zderzył się z trzema innymi pojazdami w ciągu al. Wyzwolenia. Tam został zatrzymany.

Sprawcą wypadku jest 33-letni mężczyzna - poinformowano. Na razie nie wiadomo nic o jego stanie zdrowia.  

Szczecin. Wypadek przy placu Rodła. Duże utrudnienia w ruchu

Do zdarzenia doszło w okolicach przystanku tramwajowego i przejścia dla pieszych przy hotelu Radisson. Na miejscu wypadku cały czas pracują policjanci. Są duże utrudnienia w ruchu, ulica Piłsudskiego jest zamknięta na odcinku między Matejki i aleją Wyzwolenia.


Wyświetl większą mapę

Zdjęcia dzięki uprzejmości Radia Szczecin (fot. Robert Stachnik/ Radio Szczecin)


Wypadek przy Placu Rodła w Szczecinie. Kilkunastu rannych, w tym dzieci. Zdjęcia dzięki uprzejmości Radia Szczecin (fot. Robert Stachnik/ Radio Szczecin) Wypadek przy placu Rodła w Szczecinie. Kilkunastu rannych, w tym dzieci. Zdjęcia dzięki uprzejmości Radia Szczecin (fot. Robert Stachnik/ Radio Szczecin)

Wypadek w Szczecinie. Kierowca wjechał w grupę osób na przystanku przy Placu Rodła. Zdjęcia dzięki uprzejmości Radia Szczecin (fot. Robert Stachnik/ Radio Szczecin) Wypadek w Szczecinie. Kierowca wjechał w grupę osób na przystanku przy placu Rodła. Zdjęcia dzięki uprzejmości Radia Szczecin (fot. Robert Stachnik/ Radio Szczecin)

Czytaj także: 

PolskieRadio24.pl, PAP, IAR/ st, mbl

wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej