Liga Mistrzów. Szymon Marciniak poprowadzi hit. Poradzi sobie z piłkarzami Interu i Atletico?

2024-03-11, 17:39

Liga Mistrzów. Szymon Marciniak poprowadzi hit. Poradzi sobie z piłkarzami Interu i Atletico?
Szymon Marciniak poprowadzi mecz Atletico Madryt - Inter Mediolan. Foto: Mateusz Birecki/REPORTER

Szymon Marciniak będzie rozjemcą podczas środowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów Atletico Marty - Inter Mediolan. To pierwszy w tym roku mecz na arenie międzynarodowej dla arbitra z Płocka.

Liga Mistrzów. Powrót Marciniaka do elity

Szymon Marciniak nie bez powodu jest uznawany za jednego z najlepszych sędziów na świecie i regularnie to potwierdza. W tym sezonie wielokrotnie mogliśmy oglądać go w rozgrywkach Ekstraklasy, w weekend prowadził klasyk naszej ligi, w którym Widzew podejmował Legię. 

Jeśli chodzi o jego decyzje, część kibiców zawsze będzie gotowa do polemiki, ale na pewno nie można zarzucić Marciniakowi, że nie potrafi poradzić sobie z piłkarzami i pozwala wchodzić sobie na głowę. W zdecydowanej większości prowadzonych przez niego meczów to on jest tym, kto ma ostatnie słowo na murawie - bez względu na to, czy prowadzi mecze Ekstraklasy, Pucharu Polski, czy Ligi Mistrzów albo starcie na którejś z wielkich imprez. 

W tym roku czas na kolejne wyzwania, a pierwsze poważne nadejdzie już w środę. O godzinie 21.00 Marciniak zagwiżdże po raz pierwszy w meczu Atletico Madryt - Inter Mediolan. Można spodziewać się, że od samego początku będzie gorąco - Hiszpanie muszą odrabiać straty z pierwszego przegranego 0:1 spotkania. Znając Diego Simeone i to, jak nastawia piłkarzy przed ważnymi meczami, można spodziewać się, że nikt nie będzie tu odstawiał nogi, a pewne próby wywarcia presji na Marciniaku także będą mieć miejsce. Z drugiej strony mamy Inter, który w tym sezonie spisuje się kapitalnie, w tym roku pozostaje niepokonany i na pewno będzie w tym meczu chciał wykorzystać każdą szansę, by dowieźć do końca korzystny rezultat.

Dla Marciniaka będzie to czwarte spotkanie w obecnej kampanii Ligi Mistrzów. Dotychczas prowadził już mecz Borussii Dortmund z Milanem, Lazio z Feyenoordem i PSG z Newcastle. 

Arbitra będą wspierać inni Polacy - na liniach zobaczymy Tomasza Listkiewicza i Adama Kupsika, sędzią technicznym będzie Paweł Raczkowski, a za VAR odpowiadać będą Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski. Jak spisze się cały zespół? Liczymy na świetne spotkanie bez większych kontrowersji.

Czytaj także:

ps

Polecane

Wróć do strony głównej