Pogoda. W nocy śnieg i mróz. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju

2024-03-18, 22:26

Pogoda. W nocy śnieg i mróz. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju
IMGW wydał ostrzeżenia dla całej Polski. Foto: Shutterstock/DarSzach; IMGW

W nocy niebo na wschodzie, północy i w centrum kraju przykryją chmury. We wschodniej części Polski możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem - poinformował synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

Noc z poniedziałku na wtorek upłynie z zachmurzeniem dużym na wschodzie, północy i w centrum kraju. Na zachodzie i południowym zachodzie - zachmurzenie małe lub umiarkowane.

W nocy śnieg i mróz

Miejscami, głównie na wschodzie, wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Gdzieniegdzie i zwłaszcza na północy pojawią się mgły, lokalnie gęste, ograniczając widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 4 st. C na północy kraju do około 0 st. na południu. W rejonach podgórskich termometry pokażą minus 5 st.

Wiatr słaby, powieje z kierunków północnych.

Ostrzeżenie dla całej Polski

Synoptycy wydali ostrzeżenia związane z przymrozkami, które obowiązują w całym kraju, a we wschodniej, centralnej i północnej Polsce drogi mogą być oblodzone.

Alerty obowiązują do godzin porannych.

Pogoda we wtorek

We wtorek prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane, ale miejscami na wschodzie oraz południu duże. W związku z tym we wschodniej części Polski mogą wystąpić słabe opady deszczu ze śniegiem, w Karpatach samego śniegu i tam grubość pokrywy wzrośnie o 2 cm.

Termometry na wschodzie pokażą około 5 st. C, natomiast na zachodzie do 9 st.
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie północny skręcający na wschód.

Czytaj także:

IAR/fc

Polecane

Wróć do strony głównej