Holenderki na początek. Prezes PZPS zdradził plany kadry siatkarek

2024-03-21, 18:28

Holenderki na początek. Prezes PZPS zdradził plany kadry siatkarek
Polskie siatkarki rozpoczną sezon reprezentacyjny od meczu z Holenderkami. Foto: PAP/Roman Zawistowski

9 i 10 maja w Bielsku-Białej polskie siatkarki rozegrają dwa mecze towarzyskie z Holenderkami. Będą to pierwsze sprawdziany Biało-Czerwonych przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu - poinformował prezes PZPS Sebastian Świderski.

- Siatkarki zainaugurują przygotowania tydzień wcześniej niż męska reprezentacja. Później panie czekają zmagania w Lidze Narodów na całym świecie. Chcemy też potem zorganizować turniej dla naszych pań, ale na szczegóły jeszcze za wcześnie - powiedział szef Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Najpierw Liga Narodów

 
Polki meczem z Włoszkami 14 maja w tureckiej Antalyi rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów. Kolejnymi ich rywalami będą Francja, Holandia i Japonia. Biało-Czerwone, które w ostatniej edycji zajęły trzecie miejsce, następny turniej rozegrają w amerykańskim Arlington, a trzeci w Hongkongu.
 
W czwartek rozpoczyna się ćwierćfinałowa faza play-off ekstraklasy siatkarek. Ostatnie mecze finałowe (o "złoto", jak i o trzecie miejsce) mogą być rozegrane 26 kwietnia.

Polki zagrają na igrzyskach w Paryżu

 
Pod koniec września 2023 roku polskie siatkarki po zwycięstwie w Łodzi nad Włoszkami 3:1 w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnym zapewniły sobie udział w igrzyskach w Paryżu. Biało-Czerwone dopiero po raz czwarty w historii wystąpią w turnieju olimpijskim. Wcześniej dwukrotnie zdobywały brązowe medale - w 1964 roku w Tokio i cztery lata później w Meksyku. Ostatni raz zagrały w 2008 roku w Pekinie. Wówczas zajęły miejsca 9-12.
 
Zmagania siatkarek w Paryżu rozpoczną się 27 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

Czytaj także:

/empe, PAP
 

Polecane

Wróć do strony głównej