Fortuna 1 Liga. Zmiany w Arce Gdynia. Faworyt do awansu ma nowego właściciela

2024-04-04, 19:29

Fortuna 1 Liga. Zmiany w Arce Gdynia. Faworyt do awansu ma nowego właściciela
Piłkarze Arki Gdynia są wiceliderami tabeli Fortuna 1 Ligi . Foto: East News/ PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Marcin Gruchała został większościowym akcjonariuszem wicelidera piłkarskiej 1. ligi Arki. 50-letni biznesmen nabył w czwartek od Michała Kołakowskiego 75 procent akcji gdyńskiego klubu i w sumie posiada ich 92 procent. Gruchała będzie także pełnił funkcję prezesa klubu.

Michał Kołakowski był właścicielem i prezesem Arki od maja 2020 roku. Na początku jego działalności drużyna spadła z ekstraklasy, a następnie przez trzy lata nie udało się gdynianom do niej wrócić.

Koniec negocjacji. Marcin Gruchała przejmuje kontrolę

W połowie listopada doszło do porozumienia akcjonariuszy klubu, którzy negocjowali sprzedaż akcji spółki przez Kołakowskiego. Ofertę zakupu 75 procent złożył mniejszościowy właściciel Marcin Gruchała i w czwartek ta transakcja doszła do skutku.

Dzięki temu 50-letni biznesmen, a jednocześnie wychowanek i były piłkarz żółto-niebieskich, zgromadził w sumie 92 procent akcji.

Spore zmiany w strukturach Arki Gdynia

Ponadto pięć procent akcji należy do Ejsmond Club Sp. z o.o, a po procencie posiadają osoby fizyczne: Przemysław Adam, Mariusz Czoska i Mariusz Delgas.

Gruchała pełnić będzie również funkcję prezesa klubu, przewodniczącym Rady Nadzorczej został Przemysław Adam, a nowym członkiem Krzysztof Walder. W skład tego gremium wchodzi również prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Czytaj także:

/empe, PAP

Polecane

Wróć do strony głównej