Ukrywał się pod stertą ubrań, miał rany na ciele. Nowe informacje o zatrzymaniu Rafała Z.

2024-04-18, 11:00

Ukrywał się pod stertą ubrań, miał rany na ciele. Nowe informacje o zatrzymaniu Rafała Z.
Rafał Z. zatrzymany. Nietypowa kryjówka podejrzanego. Foto: shutterstock.com; pruszczgdanski.policja.gov.pl

Rafał Z., który jest podejrzany o zabicie żony w Jagatowie, podczas zatrzymania schował się... pod stertą ubrań. Co więcej, miał obrażenia, które mogą świadczyć o samookaleczeniu się.

  • Do zabójstwa 40-letniej kobiety doszło w domu w Jagatowie
  • Poszukiwany był jej mąż - 43-letni Rafał Z.
  • Teraz grozi mu dożywocie

Do zatrzymania Rafała Z. doszło w środę ok. godz. 19. Mężczyzna został zatrzymany na terenie zabudowań gospodarczych w powiecie gdańskim.

- Podczas trwania poszukiwań dyżurny otrzymał zgłoszenie od właściciela jednej z posesji, że prawdopodobnie doszło do włamania do budynku gospodarczego. Mężczyzna zgłaszający poinformował, że obawia się, że może tam przebywać poszukiwany 43-latek - relacjonował oficer prasowy policji w Pruszczu Gdańskim mł. asp. Karol Kościuk.

Posłuchaj

Rafał Z. zatrzymany. Usłyszy zarzut zabójstwa żony (IAR) 0:25
+
Dodaj do playlisty

Wyjaśnił, że dyżurny skierował na miejsce patrol policjantów z Trąbek Wielkich. - Policjanci podczas przeszukiwania tego budynku gospodarczego znaleźli ukrywającego się pod stertą ubrań poszukiwanego 43-latka - dodał.

Rafał Z. zatrzymany. "Mężczyzna nie stawiał oporu"

Podkreślił, że policjanci zatrzymali podejrzanego. - Mężczyzna nie stawiał oporu podczas zatrzymania, był zaskoczony widokiem policjantów. Nie miał przy sobie niebezpiecznych narzędzi - powiedział Kościuk.

Dodał, że policjanci udzielili mu na miejscu niezbędnej pomocy przedmedycznej, ponieważ podejrzany miał obrażenia, które mogą świadczyć o samookaleczeniu się.

43-latek został przetransportowany do szpitala. Dalsze czynności, takie jak przesłuchanie mężczyzny, będą prowadzone przez prokuraturę i zależą od stanu zdrowia podejrzanego.

Podejrzany o zabójstwo żony Rafał Z. zatrzymany. Grozi mu dożywocie

Prokuratura otrzymała wstępną opinię biegłego, który przeprowadził sekcję zwłok ciała 40-latki. Wynikało z niej, że kobieta miała liczne rany kłute, cięto-kłute i cięte w obrębie głowy, klatki piersiowej, przedramion i szyi. Przyczyną jej śmierci był masywny krwotok zewnętrzny.

Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu 43-latkowi zarzutu zabójstwa. Grozi mu za to dożywotnie pozbawienie wolności.

Czytaj także:

PAP/IAR/pb

Polecane

Wróć do strony głównej