Rafał Z. zatrzymany w powiecie gdańskim. Jest podejrzany o zabójstwo żony

2024-04-17, 20:44

Rafał Z. zatrzymany w powiecie gdańskim. Jest podejrzany o zabójstwo żony
Podejrzany o zabójstwo żony Rafał Z. zatrzymany. Foto: DarSzach / Shutterstock.com & pruszczgdanski.policja.gov.pl

43-letni Rafał Z., podejrzany o zabójstwo żony, został zatrzymany na terenie powiatu gdańskiego - poinformowała pomorska policja. 

- Mężczyzna został zatrzymany na terenie zabudowań gospodarczych w powiecie gdańskim - przekazała rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku komisarz Karina Kamińska.

Koszmar wydarzył się w niedzielę po południu na jednej z posesji. Sprawca prawdopodobnie użył noża i zadał czterdziestoletniej kobiecie śmiertelny cios. Jej ciało znaleziono na podwórzu. W lasach w okolicach Jagatowa (gmina Pruszcz Gdański) trwała obława na mężczyznę

Zabójstwo na Pomorzu. Motyw nieznany

Jak przekazał PAP w środę oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim mł. asp. Karol Kościuk, policjanci sprawdzali wytypowane miejsca w rejonach gminy Pruszcz Gdański i powiatu gdańskiego. W działania zaangażowany był m.in. policyjny śmigłowiec.

We wtorek prokuratura otrzymała wstępną opinię biegłego, który przeprowadził sekcję zwłok ciała 40-latki. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk poinformowała, że kobieta miała liczne rany kłute, cięto-kłute i cięte w obrębie głowy, klatki piersiowej, przedramion i szyi. Dodała, że przyczyną jej śmierci był masywny krwotok zewnętrzny.

W poniedziałek prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu 43-latkowi zarzutu zabójstwa. Skierował także wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie, aby można było wydać za nim list gończy.

Na razie nie wiadomo, jaki był motyw zabójstwa. 

Czytaj także:

dn/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej