Uwaga na przymrozki i oblodzenia! Alerty IMGW w niemal całej Polsce

2024-04-18, 14:05

Uwaga na przymrozki i oblodzenia! Alerty IMGW w niemal całej Polsce
Pogoda w czwartek. Czekają nas przymrozki i oblodzenia. Foto: shutterstock.com; meteo.imgw.pl

Powrót zimy na dobre? IMGW ostrzega przed przymrozkami, które wystąpią w niemal całym kraju. Alert dotyczy też oblodzeń. Sprawdź najnowszą prognozę synoptyków.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla prawie całego kraju, z wyjątkiem województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz wschodniej części podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Obecne alerty obwiązują od czwartku (godz. 21) do piątku (godz. 8). Prawdopodobieństwo przymrozków wynosi 90 proc., a oblodzeń 70 proc.

Mapa:

Źródło: meteo.imgw.pl Źródło: meteo.imgw.pl

Zima wraca? Nowa prognoza IMGW

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie także deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Na zachodzie kraju możliwe burze. Wysoko w górach śnieg. Na krańcach północno-wschodnich wysokość opadów do 10 mm.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. Wysoko w górach porywy do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w górach śnieg, w Sudetach do 5 cm. Lokalnie możliwe nieliczne burze.

Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, początkowo przeważnie zachodni, po południu południowy. Wysoko w Sudetach porywy do 100 km/h, w Karpatach do 65 km/h.

Czytaj także:

Mapa opadów:

meteo.imgw.pl/X/IAR/PAP/pb

Polecane

Wróć do strony głównej