Wiemy, kiedy nastąpi poprawa pogody. Temperatury znów zaskoczą

2024-04-21, 15:35

Wiemy, kiedy nastąpi poprawa pogody. Temperatury znów zaskoczą
Pogoda. Znamy najnowsze prognozy. Wiemy, kiedy wrócą ciepłe dni. Foto: Screen wxcharts

Chłodne dni mają się ku końcowi. Już w najbliższym tygodniu doświadczymy znaczącej poprawy pogody. Później będzie jeszcze lepiej i wrócą słoneczne dni z temperaturą przekraczającą 20 stopni Celsjusza.

W najbliższych dniach przeważający obszar Europy będzie pod wpływem rozległego układu wysokiego ciśnienia z centrami nad Wyspami Brytyjskimi i Islandią. Na południu i wschodzie kontynentu pogodę kształtować będą niże oraz towarzyszące im układy frontów atmosferycznych. Zachodnia część kraju pozostanie w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich, wschodnia na skraju niżu przemieszczającego się znad Białorusi na północ. Nadal napływać będzie chłodne arktyczne powietrze.

Pogoda. Co w poniedziałek?

Synoptyk Instytutu Kamil Walczak przekazał, że w poniedziałek nadal w wielu miejscach popada deszcz i śnieg. - W Tatrach może spaść do pięciu centymetrów białego puchu, około trzy centymetry mogą spaść również w północno-zachodniej części kraju. Nadal chłodno, przeważnie od 4 do 7 st. C. Na krańcach południowo-wschodnich będzie do 9-10 st. C - informuje synoptyk.

Jak podaje IMGW, od poniedziałku do środy będzie pochmurnie z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie okresami deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy gdzieniegdzie spadek temperatury do -2 st. C.

»Sprawdź długoterminową prognozę pogody dla Twojego miasta w PolskimRadiu24.pl«

Do wtorkowego poranka obowiązują wydane przez IMGW ostrzeżenia o przymrozkach - dotyczą prawie całej Polski, z wyjątkiem regionów w pasie od Białegostoku po Tarnów i Przemyśl.

Mapa ostrzeżeń IMGW Mapa ostrzeżeń IMGW

Prognoza pogody. Kiedy wrócą wysokie temperatury?

Pierwsze oznaki poprawy pogody zobaczymy w środę, ale w czwartek temperatury znowu spadną. Piątek przyniesie jednak trwałą zmianę i temperatury będą stopniowo piąć się w górę.

Posłuchaj

IMGW: ocieplenie przyjdzie dopiero w przyszły weekend (IAR) 0:07
+
Dodaj do playlisty

W sobotę w całym kraju ma być powyżej 15 st. C., a w niektórych regionach termometry wskażą nawet 20 kresek. W niedzielę z kolei 20 st. C. będzie normą dla całej Polski. A to jeszcze nie koniec niespodzianek bowiem koniec kwietnia i początek maja upłynie pod znakiem upałów.

Mapa opadów live:

dn/IMGW/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej